Zwycięstwo nie za wszelką cenę

śro, 15 marca 2017 godz. 09:33:13 skomentuj motocykle

Maverick Vinales

Maverick Vinales pomimo imponującej formy podczas testów zimowych zapewnia, że nie musi za wszelką cenę wygrać Grand Prix Kataru otwierającego sezon MotoGP.
 
Vinales był najszybszy podczas wszystkich czterech sesji testowych, po przejściu z Suzuki do Yamahy, w Walencji, na Sepang, Phillip Island oraz Losail.
 
Jednakże Vinales sugeruje, że jego debiutancki wyścig z Yamahą, który odbędzie się w Katarze 26 marca, może być pozytywny, nawet jeśli nie wygra, choć daje do zrozumienia, że chce konkurować o pierwsze miejsce.
 
- Nie będę wywierał presji ani na sobie, ani na zespole - powiedział Vinales. - Myślę, że musimy pracować nad wygraną, ale to nie powinno być zwycięstwo za wszelką cenę. To dopiero pierwszy wyścig i musimy zdobyć doświadczenie.
 
- Na pewno spróbujemy powalczyć o wygraną, bo po testach wiemy, że mamy niesamowite tempo i chcemy utrzymać ten poziom - dodał
 
Vinales przed testami w Katarze czuł się pewnie odnośnie tempa na jednym kółku. Znak zapytania stanowiły osiągi na dystansie wyścigu. Po testach Hiszpan uznał, że poczynili postępy w tym zakresie.
 
Uczciwie, pracujemy bardzo dobrze. Wiem, że na jednym okrążeniu mogę być naprawdę szybki, ale miałem pewne wątpliwości co do tempa wyścigowego. Ostatecznie jest naprawdę dobrze i jestem szczęśliwy z tego powodu - dodał.
 
- Czułem się naprawdę mocny na koniec symulacji wyścigu. Kręciłem niskie 1:55 i mogłem pojechać jeszcze szybciej, ale to może byłoby zbyt ryzykowne. Dobrze zakończyliśmy te testy - uznał.