Grand Prix Francji 2018 - Zwycięstwo Marqueza

nie, 20 maja 2018 godz. 15:35:55 skomentuj motocykle

Marc Marquez

Marc Marquez umocnił się na prowadzeniu w mistrzostwach MotoGP po zwycięstwie w Grand Prix Francji. Jego dwaj główni rywale Andrea Dovizioso i Johann Zarco zaliczyli kraksy.

Marquez spadł na szóste miejsce na pierwszym kółku, podczas kiedy Jorge Lorenzo wskoczył na prowadzenie przed Zarco i Dovizioso. Pod koniec drugiego kółka Marquez jechał już w czołowej czwórce.

Dovizioso udanie zaatakował jadącego na drugim miejscu Zarco i prawie zdołał minąć  Lorenzo. Podczas kolejnego wjazdu tej grupy w La Chapelle, Dovi stracił przyczepność przodu, wpadł w żwir i zakończył dalszy udział w zawodach.

Trzy okrążenia później Zarco broniąc drugiego miejsca przed Marquezem, zaliczył podobną wywrotkę. Po tej sytuacji Lorenzo został z niewielką przewagą nad Marquezem, który jechał zdecydowanie lepszym tempem, mijając zawodnika Ducati na dziesiątym kółku. Na trzeciej pozycji znalazł się Danilo Petrucci, który na kolejnym okrążeniu wyprzedził Lorenzo.

Na mecie Marc Marquez zanotował 2.31s przewagi nad Danilo Petruccim.

Po tym jak Petrucci minął Lorenzo, fabryczny zawodnik Ducati nie zdołał też obronić się przed Valentino Rossim.

Czwarty był Jack Miller, piąty Dani Pedrosa. Jorge Lorenzo ostatecznie wylądował na szóstej pozycji. Dziesiątkę skompletowali Maverick Vinales, Cal Crutchlow, Aleix Espargaro i Alex Rins.