Zbyt małe zmiany w Ducati

czw, 26 października 2017 godz. 13:33:51 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Jorge Lorenzo przyznaje, że motocykl Ducati nie zmienił się zbytnio w trakcie obecnego sezonu MotoGP, z wyjątkiem nowej owiewki wprowadzonej w połowie mistrzostw.

Włoski producent zalicza aktualnie najbardziej konkurencyjny sezon na przestrzeni kilku ostatnich lat. Andrea Dovizioso wygrał pięć wyścigów.

Jednak słaba w ich wykonaniu poprzednia runda na Phillip Island, gdzie Dovizioso i Lorenzo zajęli kolejno trzynaste i piętnaste miejsce, sprawiła, że wicelider - Doviziozo traci do prowadzącego w mistrzostwach Marqueza 33 punkty. Do końca sezonu pozostały już tylko dwa wyścigi

Lorenzo przyznaje, że oprócz poprawek aerodynamicznych wprowadzonych w Brnie, motocykl zmienił się niewiele. Nadal mają braki w osiągach w zakrętach.

- Prawda jest taka, że od Kataru do teraz, z wyjątkiem owiewki, poprawiliśmy jedynie małe rzeczy - powiedział Lorenzo. - Nie wprowadziliśmy radykalnych zmian.

- To co było dla mnie korzystne to owiewka, a w przypadku innych rzeczy nie było tak dobrze. Motocykl otrzymał niewielkie modyfikacje, a niektóre z nich to elektronika.

- Musimy pracować nad tym, aby motocykl był bardziej równy na każdym torze. Powinniśmy poprawić charakterystykę silnika, co pomogłoby w zakrętach - uznał.