Zawodnicy MotoGP chcą dłuższych wakacji

pią, 3 sierpnia 2018 godz. 11:42:37 skomentuj motocykle
Tagi: motogp

Valentino Rossi

Czołowi zawodnicy MotoGP są przekonani, że mistrzostwa powinny mieć dłuższe wakacje, niż tegoroczna trzytygodniowa przerwa.

Sezon MotoGP tradycyjnie miał cztery tygodnie przerwy między wyścigiem na Sachenring w lipcu i rundą w Brnie w sierpniu. Tym razem przerwa była krótsza, bowiem kalendarz rozszerzono do 19 wyścigów.

Jorge Lorenzo zdradził, że miał tylko trzy dni wolnego.

- Miałem tylko trzy dni odpoczynku. Pojechałem do Misano na World Ducati Week, więc tym razem moje wakacje były bardzo krótkie. Dobrze, że mamy wiele wyścigów, ponieważ to nasza pasja i praca, ale ciężko odpocząć i zregenerować się między jednym a drugim - powiedział Lorenzo. - Trzy tygodnie przerwy w trakcie mistrzostw to niewiele. Lepiej aby to był miesiąc w połowie sezonu.

Lider tegorocznych mistrzostw Marc Marquez dodał: - Już trochę o tym mówimy, byłoby istotne, aby rozszerzyć to o tydzień. To była krótka przerwa wakacyjna. Dla nas to było około półtora tygodnia, ponieważ trzeba być gotowym na rozpoczęcie drugiej części sezonu z dwoma wyścigami z rzędu.

Rossi sugeruje, że krótsze wakacje są dobrym kompromisem, który pozwala uniknąć więcej wyścigów rozgrywanych tydzień po tygodniu.

- Dla mnie jest dobrze, jeśli chodzi o tegoroczny kalendarz, ponieważ nie mamy wielu wyścigów z rzędu. Tygodniowa przerwa pomiędzy rundami to idealny sposób na przygotowanie się do kolejnego wyścigu. Jednak zgadzam się też, że jeszcze tydzień więcej wakacji i wszyscy byliby szczęśliwi - stwierdził Rossi.

Andrea Dovizioso chciałby dłuższą przerwę między sezonami.

- Nie mam dużego problemu z letnią przerwą. Jeśli mógłbym coś zmienić, to uważam, że mistrzostwa są zbyt długie – uznał Dovi. - Dla mnie nie jest istotna większa pauza w środku mistrzostw.