Zarco marzy o drugim miejscu

czw, 5 lipca 2018 godz. 13:12:11 skomentuj motocykle

Johann Zarco

Johann Zarco mówi, że wciąż marzy o zakończeniu tegorocznych mistrzostw MotoGP na drugim miejscu.

Zawodnik Tech 3 Yamaha po słabszych wyścigach w Mugello i Barcelonie, po których przyznał, że był trochę zestresowany wcześniejszą kraksą na Le Mans, miał udany start w Assen, gdzie przez większą część niedzielnej rywalizacji utrzymywał się w czołowej grupie.

Mimo dopiero ósmego miejsca na mecie holenderskiej rundy, Francuz utrzymał czwartą pozycję w mistrzostwach. Na koniec sezonu celuje w drugie miejsce, które obecnie zajmuje Valentino Rossi. Zarco do fabrycznego zawodnika Yamahy traci osiemnaście punktów.

- Jestem zadowolony z walki od pierwszego okrążenia, wyprzedzania zawodników i utrzymywania kontaktu z czołówką - mówił Zarco. - To pozytywne uczucie, którego brakowało mi podczas dwóch poprzednich wyścigów. Cieszę się, że wróciłem do tego sposobu myślenia.

- Podczas ostatnich siedmiu okrążeń za bardzo się ślizgałem, może nie zrobiliśmy wszystkiego właściwie w trakcie weekendu - uznał. - To był kłopot, ale też lekcja i doświadczenie.

- To było wspaniałe, że utrzymywałem się w czołówce i zachowałem czwarte miejsce w mistrzostwach. Teraz marzę o drugiej pozycji. To jest możliwe. Valentino nie jest tak daleko z przodu. Jedynie Marc odskoczył - stwierdził.