Zarco chce wygrywać

wto, 3 kwietnia 2018 godz. 11:28:55 skomentuj motocykle

Johann Zarco | fot. Yamaha

Reprezentant Tech 3 Yamaha - Johann Zarco nie ukrywa, że do każdego weekendu MotoGP w obecnym sezonie zamierza podchodzić z zamiarem walki o zwycięstwo.

Podczas otwierającego tegoroczne mistrzostwa Grand Prix Kataru, Zarco prowadził przez pierwsze siedemnaście z 22 okrążeń. Zdobył również pole position. Jednak w trakcie wyścigu jego tempo spadało i ostatecznie po problemach z przednią oponą był ósmy.

Francuski zawodnik jeszcze nie ma na koncie zwycięstwa w królewskiej klasie.

- Na początku, jeszcze zanim zacznie się weekend, trzeba celować w zwycięstwo - powiedział Zarco. - Taką mam ambicję. Potem, po treningach, jeśli napotka się pewne trudności z ustawieniami lub możliwościami motocykla, trzeba zrewidować te założenia.

- Jednak kiedy jesteś mocny w Grand Prix Kataru, tak jak było w moim przypadku, nie ma innej opcji, niż dążenie do zwycięstwa - kontynuował.

Zapytany, czego zabrakło mu w Katarze do wygranej, odparł: - Trochę szczęścia, trzeba walczyć i dobrze to rozegrać. Tym razem szczęście nie było po mojej stronie. Poczekam na Argentynę, gdzie jadę z myślą o zwycięstwie, a sytuację zrozumiemy podczas weekendu.