Yamaha stawia na ciągłość

czw, 8 lutego 2018 godz. 20:42:51 skomentuj motocykle
Tagi: wsbk, pata yamaha

Yamaha

Pata Yamaha oficjalnie zaprezentowała swój zespół na World Superbike 2018, z niezmienionym składem zawodników - Alexem Lowesem i Michaelem van der Markiem.

Fabryczna ekipa Yamahy współpracująca z Crescent Racing, zachowała swoich motocyklistów z sezonu 2017, Lowesa i van der Marka. W zeszłym roku zajęli kolejno piąte i szóste miejsce. Celem na tegoroczne mistrzostwa jest regularna walka o podia i oczywiście zwycięstwa.

Japoński producent wrócił do mistrzostw dwa lata temu, po czteroletniej przerwie.

Odpowiedzialny w Yamasze za wyścigi drogowe - Andrea Dosoli, traktuje ciągłość jako klucz do utrzymania postępów w WSBK, chcąc rzucić wyzwanie dominującym zespołom Kawasaki i Ducati.

- Sezon 2017 był niesamowity dla Yamahy, a wyniki osiągnięte we wszystkich klasach oznaczają, że wchodzimy w 2018 rok czując się pewnie - powiedział Dosoli. - Jedną z kluczowych rzeczy w motorsporcie jest ciągłość i wysoko to oceniamy.

Nie wprowadzono zmian również w ekipie rywalizującej w ramach World Supersport. Ponownie będą startowali tam Lucas Mathias i Federico Caricasulo. Zespół nadzoruje Filippo Conti.

Do Mahiasa i Caricasulo w WorldSSP dołączy Alfonso Coppola (GRT Yamaha Official WorldSSP Junior Team). Trzecim oficjalnym zespołem japońskiego producenta w WorldSSP będzie prowadzona przez Mike Di Meglio ekipa GMT94 Yamaha.