Grand Prix Czech 2018 - Yamaha chce wygrać

czw, 2 sierpnia 2018 godz. 14:05:41 skomentuj motocykle
Tagi: motogp

Valentino Rossi

Po dwóch tygodniach przerwy MotoGP wraca do akcji. W ten weekend odbędzie się Grand Prix Czech na torze w Brnie.

Valentino Rossi rozpoczyna drugą część sezonu jako wicelider mistrzostw. Marc Marquez jest na prowadzeniu. Włoch do zawodnika Hondy traci 46 punktów.

- Przede wszystkim potrzebowałem dłuższego urlopu. Wszyscy o tym mówią, ale tak to już jest - powiedział Rossi.  - Miałem tydzień urlopu, cieszyłbym się, gdyby było więcej tego czasu, ale teraz znów musimy się skupić.

- Brno to świetny tor. W zeszłym roku byłem tu szybki, ale w MotoGP nigdy nic nie wiadomo. Zobaczymy co się wydarzy. W poniedziałek mamy tu dodatkowy dzień testów, co będzie ważne. Czekają nas pracowite tygodnie, szczególnie, że mamy dwa grand prix z rzędu. To kluczowe dla mistrzostw, ale również dla Yamahy, abyśmy mieli dobre wyścigi tu i w Austrii. Chcemy zdobyć pierwsze zwycięstwo w sezonie
- dodał.

- Po kilku dniach odpoczynku przyjeżdżamy do Brna z naładowanymi bateriami i dużymi oczekiwaniami - mówi Jorge Lorenzo z Ducati. - To jeden z torów, na których czuję się jak w domu. Jestem pewien, że będziemy tu dużo mocniejsi niż na Assen i Sachsenring. Brno to idealne miejsce do rozpoczęcia drugiej płowy sezonu.

- Przyjeżdżam do Brna nie myśląc o przewadze w mistrzostwach. Podchodzę do tego, jakby to był początek i wszyscy bylibyśmy bez punktów. Celem na niedzielę jest postaranie się o zwycięstwo, ale jeśli sytuacja nie pozwoli, będziemy mierzyli w jak najlepszy wynik - zapowiedział Marc Marquez.