Grand Prix Ameryk 2017 - Wypowiedzi przed Grand Prix Ameryk

czw, 20 kwietnia 2017 godz. 07:22:47 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso

ANDREA DOVIZIOSO: - Byłem bardzo rozczarowany po wyścigu w Argentynie, ale teraz, po kilku dniach urlopu skupiam się całkowicie na wyścigu w Teksasie. Circuit of Americas to fantastyczny tor, jeden z najlepszych w kalendarzu, z zupełnie inną charakterystyką w porównaniu do obiektów w Katarze i Argentynie. Bardzo lubię ścigać się w Austin, również dlatego, że panuje tam dobra atmosfera, zarówno na torze, jak i w mieście. To będzie dobra okazja, aby wszystko dobrze poskładać po Termas i jestem pewien, że naprawdę możemy być konkurencyjni na tym torze.

JORGE LORENZO: - Wreszcie dotarliśmy do Austin i nie mogłem doczekać się przyjazdu po wypadku na Termas de Rio Hondo. Nie chcę zbyt wiele myśleć o tym co wydarzyło się w Argentynie i mimo, że dotychczasowe wyniki nie układały się po naszej myśli, jesteśmy na właściwej drodze do poprawy. Niestety z jakiegoś powodu nie potrafiłem tego pokazać. Austin to świetny tor, gdzie nigdy nie wygrałem, ale Ducati zawsze było tam konkurencyjne i na podium przez ostatnie trzy lata. To dobry tor do dalszego rozwoju Desmosedici i dostosowania mojego stylu jazdy. W zespole wszyscy jesteśmy optymistami i dobrze  razem pracujemy. Jestem pewien, że ta trudna chwila niebawem się zakończy.

MAVERICK VINALES: - Następna runda to Austin i cieszę się, ponieważ wygrałem w tym miejscu mój pierwszy wyścig w Moto2, zawsze byłem tam bardzo mocny. W zeszłym roku zanotowałem tam również jeden z moich najlepszych wyników, więc to dobry tor dla mojego stylu jazdy. Lubię zmiany wysokości i jestem podekscytowany, aby zobaczyć, jak spisze się moja M1. Czuje się pewnie i wiem, że mogę zaliczyć kolejny dobry weekend wyścigowy.

VALENTINO ROSSI: - Cieszę się z obecności w Teksasie. Naprawdę lubię Austin. Pierwsze dwa wyścigi sezonu poszły dobrze i liczę, że poprawię osiągi od pierwszych dni. Mamy wiele pracy, ale czuje się pewnie jeśli chodzi o motocykl i mój zespół. Austin to trudny tor i uwielbiam tam jeździć. Mamy rachunki do wyrównania z tym torem po zeszłym roku, ponieważ na rozgrzewce zrobiłem duży krok w kierunku mocnego wyścigu, ale niestety popełniłem błąd. W tym roku chcę mieć dobry wyścig. Naprawdę lubię atmosferę na amerykańskim obiekcie i przyjeżdżam tu bardzo zadowolony.

MARC MARQUEZ: - Po wyścigu w Argentynie chętnie jadę na tor Austin, który tak uwielbiam, choć oczywiście wolałbym tam przyjechać będąc na lepszej pozycji. W każdym razie rozpocznie się kolejny weekend wyścigowy i damy z siebie sto procent na zdobycie pierwszego podium w sezonie.  Mam wspaniałe wspomnienia z Austin i dla mnie to jedno z najlepszych miejsc w kalendarzu wyścigowym. Lubię układ toru, ponieważ ma wiele rodzajów sekcji i zakrętów, jak również sporo zmian wysokości. Lubię również amerykański styl z kibicami cieszącymi się sportem i zabawę na torze. Wróćmy do akcji i zobaczymy co się wydarzy.

DANI PEDROSA: - Mieliśmy okazję do spędzenia kilku dni w domu, w Europie, aby odpocząć, jak również trochę potrenować. Teraz nie mogę doczekać się powrotu na motocykl w Austin. Szkoda, że nie zdobyliśmy punktów w Argentynie, ale zostawiamy to za sobą i koncentrujemy się na pozytywnych kwestiach. Teraz wiemy więcej o naszym motocyklu, będziemy pracowali nad poprawą stabilności i głównych ustawień. Obyśmy postawili kolejny krok w ten weekend. Lubię tor i Austin, kibice są naprawdę fantastyczni, więc oby to był dobry weekend w Teksasie.