Grand Prix Francji 2017 - Wypowiedzi przed GP Francji

czw, 18 maja 2017 godz. 10:16:21 skomentuj motocykle

Valentino Rossi

VALENTINO ROSSI: - Po komplikacjach na Jerez, bardzo ważne będzie Le Mans. To prawda, że nadal zajmujemy pierwsze miejsce w mistrzostwach, to fajne, ale musimy poprawić motocykl, aby naprawdę był konkurencyjny. Testy na Jerez były ważne i zrozumieliśmy pewne pozytywne rzeczy. Teraz musimy dobrze pracować od pierwszej sesji na Le Mans i musimy postarać się, abyśmy od razu byli konkurencyjni. Czujemy się pozytywnie. Mamy również nadzieje, że warunki pogodowe będą dobre, musimy przetestować motocykl na suchej nawierzchni.

MAVERICK VINALES: - Wyścig na Jerez był dla nas trudny. Teraz musimy zrozumieć co się stało i postarać się o poprawę na Le Mans. Na szczęście podczas testów na Jerez mieliśmy zupełnie inny wynik, to był naprawdę dobry test. Przybywamy do Francji w pozytywnym nastroju. Le Mans to dla nas dobry tor, pasuje do mojego stylu jazdy i możemy wykonać naprawdę dobrą robotę.

ANDREA DOVIZIOSO: - Po piątym miejscu w Hiszpanii, teraz jedziemy do Le Mans z większym optymizmem i pewnością. W Argentynie, a przede wszystkim w Teksasie, mieliśmy trochę trudności, ale w Jerez, notorycznie podstępnym torze dla nas, byliśmy całkiem konkurencyjni, mimo że skończyliśmy wyścig z duża stratą do Pedrosy. Myślę, że Le Mans będzie dla nas bardziej korzystnym układem, zwłaszcza dlatego, że będziemy ścigali się na nowej nawierzchni, co oznacza dobrą przyczepność.

JORGE LORENZO: - Po dobrych wibracjach z Jerez, czas na Le Mans, z którego również mam dobre wspomnienia, ponieważ wygrałem tam wiele razy w rożnych kategoriach. Muszę jednak powiedzieć, że każdy tor to inna historia i tutaj zobaczymy jak Desmosedici spisuje się na nowym asfalcie. Najważniejsze jest jednak utrzymanie pozytywnego ducha, który pomógł nam wejść na podium w Jerez. Jestem optymistą przed tym wyścigiem, ponieważ od Austin nastąpił znaczny postęp.

MARC MARQUEZ: - Le Mans to wyjątkowy tor, inny od pozostałych w mistrzostwach. To wąski, kręty obiekt. Dla przykładu przeciwieństwo Montmelo, ale jest całkiem przyjemny. Nawierzchnia jest nowa, poznamy ją w piątek rano. Przyczepność powinna być lepsza, co jest pozytywne dla nas i dla kibiców, bo to oznacza lepsze widowisko. Zobaczymy jak nam pójdzie, w tym roku to trudniej przewidzieć.

DANI PEDROSA: - Po świetnym weekendzie na Jerez udajemy się do Le Mans w bardzo pozytywnym nastroju. GP Francji zawsze jest wyzwaniem. Pogoda jest zazwyczaj dość zmienna co utrudnia znalezienie rytmu w sesjach treningowych. Tor jest krótki i najmniejsze różnice w czasach okrążenia mogą wpłynąć na dużą różnicę w klasyfikacji. Mam nadzieję, że motocykl będzie dobrze pracował na nowym asfalcie. Potrzebne jest dobre przyspieszenie i dobre hamowanie, a regularność jest kluczowa. Pracujemy dobrze z zespołem i postaramy się o utrzymanie tego poziomu również tam.