Wymarzony weekend van der Marka

pon, 28 maja 2018 godz. 12:23:25 skomentuj motocykle

Michael van der Mark

Michael van der Mark przyznaje, że nie mógł sobie nawet wymarzyć podwójnego zwycięstwa, które zanotował w miniony weekend w WSBK na Donington Park.

Van der Mark, reprezentant zespołu Pata Yamaha, w sobotę odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WSBK. W niedzielę powtórzył ten sukces. To również pierwsza wygrana Holendra w tej serii.

- To był niesamowity weekend poczynając od pierwszego zwycięstwa, z którego tak się cieszyłem i nie mogłem marzyć o zaliczeniu podwójnej wygranej - powiedział Michael van der Mark. - Nie wiem jak to zrobiliśmy startując z dziewiątego pola (w drugim wyścigu). Pierwsze kilka zakrętów było szalone, niektórzy zawodnicy robili dziwne rzeczy.

- Zachowałem spokój, przedostałem się do czołówki, a potem podążałem za Alexem Lowesem przez długi czas, zanim wyprzedził mnie Jonny. Minąłem go jednak i odjechałem, więc było podobnie, jak w pierwszym wyścigu - kontynuował.

- Pierwszy dublet, z moim pierwszym zwycięstwem są czymś, o czym nigdy nie marzyłem - dodał.

- Przez ostatnie dwa sezony byliśmy kilka razy na podium. W sobotę pokazaliśmy co możemy zrobić, to był mocny dzień, ale teraz jesteśmy silni walcząc każdego dnia - uznał.