Wyjątkowa współpraca w Ducati

czw, 7 lutego 2019 godz. 20:13:07 skomentuj motocykle

Danilo Petrucci | fot. Ducati

Danilo Petrucci chwali współpracę z kolegą zespołowym z Ducati - Andreą Dovizioso, podczas przedsezonowych testów MotoGP na Sepang. Przyznaje, że nigdy wcześniej nie doświadczył takiego partnerstwa.

Dovi i Petrucci zakończyli drugi dzień testów kolejno na czwartym i dziewiątym miejscu. Jednak dla nich najważniejszą częścią sesji była symulacja wyścigu, wspólnie pokonali dwadzieścia okrążeń.

Każdy zaliczył stint po dziesięć kółek jadąc z przodu.

- Kiedy nadejdą wyścigi, ja mam numer 9, a on 4 i jesteśmy rywalami - powiedział Petrucci. - Jednak do pierwszego wyścigu to jest przydatne dla nas obydwóch, pracując razem i starając się zrozumieć pewne rzeczy.

- Nie mamy przed sobą tajemnic, ale kiedy nadejdzie wyścig, będziemy walczyć, jak wszyscy - kontynuował.

Petrucci wyjaśnił również, że jego wspólne, długie przejazdy z Dovizioso to początek współpracy z kolegą zespołowym w inny sposób.

- To było bardzo ważne, ponieważ zrozumieliśmy wiele rzeczy. Szczególnie w drugiej części, kiedy jechałem z przodu na zużytych oponach i uzyskaliśmy bardzo dobre czasy. Może to nie wystarczy na wygranie wyścigu, nie wiem czy na podium, ale jest lepiej niż w zeszłym roku, a szczególnie lepiej niż wczoraj, kiedy w połowie dnia mieliśmy kłopoty przy wysokich temperaturach.

- Dla nas to było użyteczne
– zapewnił. – Być może wprowadzamy inny sposób pracy kolegów zespołowych.

Andrea Dovizioso