MotorLand Aragón 2018 - WSBK: Wypowiedzi przed Motorland Aragon

śro, 11 kwietnia 2018 godz. 12:50:45 skomentuj motocykle
Tagi: wsbk

Jonathan Rea | fot. Kawasaki

JONATHAN REA: - Aragonia to fajny tor, na którym bardzo lubię jeździć, chociaż o tej porze roku jest dość chłodno. W ostatnim sezonie było ciekawie, walcząc z Ducati. W tym roku zobaczymy, jak zachowuje się nasz motocykl i jak konkurencyjni będziemy, ale pozostaję optymistą. Krok po kroku zaczynam czuć się lepiej na motocyklu i rozumiem czego trzeba, aby być szybkim w tym sezonie. Ważne, abyśmy byli mocni na Motorland, zaraz potem jest Assen i to może być najważniejsza faza mistrzostw. Wracając do Europy wszystko jest bardziej znajome i normalne, więc jestem podekscytowany tym, co przyniesie weekend.

TOM SYKES: - Nasze przygotowania do Aragonii są całkiem dobre i nie mogę się doczekać. Szkoda tego, jak potoczyły się sprawy w Australii i Tajlandii, ponieważ każdy wyścig zaczynaliśmy z dużym potencjałem. Było po prostu niefortunnie, w Tajlandii mieliśmy pecha. Jesteśmy mocni w wielu obszarach. Tor Motorland jest płynny, szczególnie, że pod koniec okrążenia mamy duży lewy zakręt, a nie nawrót pokonywany na pierwszym biegu, jak to było tu kilka razy. Są pewne aspekty tego, jak wyjedziesz z zakrętu na długą tylną prostą, co zapewni dobrą prędkość maksymalną, ale mocniejsze motocykle powinny to nadrobić. Niestety w tym roku mamy mniejsze obroty silnika. Będzie trudniej, ale wszystko jest do zrobienia.

CHAZ DAVIES: - Jestem podekscytowany zmierzając na trzecią rundę. Dużo pracowaliśmy i czuję się dobrze na motocyklu. Wygrana w Tajlandii była naprawdę ważna, daje mi to dużo pewności siebie, ponieważ zawsze było tam ciężko. Z drugiej strony miałem wiele dobrych wyścigów w Aragonii, pierwsze podium, pierwszy dublet i pierwszą wygraną na Panigale R. Mówiąc to, podchodzę do tego, jak do każdego innego wyścigu. Spodziewam się, że wielu zawodników będzie walczyło o zwycięstwo.

MARCO MELANDRI: - Lubię tor w Aragonii, miałem tam w przeszłości dobre wyniki. Cieszę się, że rozpoczynamy europejski etap mistrzostw. Pomimo trudności, których doświadczyliśmy w Tajlandii, czuję się w dobrej formie i jestem pewien, że mogę być szybki. Wierzę, że rozwiążemy kwestie, które nas ograniczały i powalczymy o zwycięstwo, a przynajmniej znów o podium. Pogoda również może mieć znaczenie w ten weekend, zobaczymy.

ALEX LOWES: - Zawsze jest miło rozpocząć europejską część sezonu, wyścigi będą częściej, co mi się podoba. Czuję, że miałem solidne rozpoczęcie sezonu 2018, ale szczerze mówiąc brakowało mi pewności siebie i tego poczucia, że jadą możliwie jak najlepiej. Lubię tor w Aragonii. To długi tor, z różnymi zakrętami, zawierający wolniejsze, dość techniczne sekcje, ale też szybsze zakręty, co mi pasuje. Nie mogę doczekać się przyjazdu, pracy z chłopakami na treningach i walki o kolejne podia.

MICHAEL VAN DER MARK: - Po dwóch wyjazdowych rundach, w ten weekend w Aragonii rusza europejska część sezonu. W pierwszych wyścigach mieliśmy zachęcające wyniki i wydaje się, że rywalizacja jest bardziej zacięta niż wcześniej. Wraz z postępem czekamy na to, co przyniesie Aragonia. Miejmy nadzieję, że będziemy kontynuowali nasze tempo i powalczymy o podium.