WSBK potrzebuje gwiazdy z MotoGP

wto, 10 lipca 2018 godz. 11:32:50 skomentuj motocykle

Seria WSBK potrzebuje gwiazdy z MotoGP w celu poprawienia popularności mistrzostw. Tak uważa dominator cyklu - Jonathan Rea.

WSBK w ostatnich latach boryka się z przyciągnięciem dużej liczby kibiców na swoje imprezy. Nie pomogły zmiany w formacie weekendów i przepisach technicznych, aby seria stała się bardziej ekscytująca.

W tym samym czasie MotoGP cieszy się olbrzymią popularnością.

Wielu zawodników z królewskiej klasy przechodziło już do WSBK, ale nie był to nikt z czołowych gwiazd od czasu Maxa Biaggiego.

Rea, który w mistrzostwach zdobył już trzy tytuły i na koncie ma rekordowe 63 zwycięstwa przyznaje, że należy ściągnąć do superbike'ów gwiazdę MotoGP, co pomogłoby w poprawieniu popularności cyklu.

- To są świetne mistrzostwa – powiedział Rea. - Czasami najlepsi zawodnicy nie zasiadają wcale na najlepszych maszynach. To fajny cykl.

- Jednak dobrze byłoby, gdybyśmy mieli tu prawdziwą gwiazdę z MotoGP, ale nie kogoś, kto kończy karierę, czy zawodnika, który ma niewiele do pokazania. Ci niech przechodzą gdzieś indziej, ponieważ tutaj mamy lepszych zawodników, niż ci z tyłu stawki MotoGP.

- Potrzebujemy gwiazdy z grand prix i myślę, że wtedy to poprawi powszechne postrzeganie, „wow, ci goście są szybcy: Laverty, Davies, Sykes”.

- Byłoby super, gdyby ktoś taki, jak Pedrosa czy Iannone przeszedł do WSBK. Lub jeśli Honda wystawiłaby tutaj Crutchlowa - uznał.