Misano 2018 - WSBK: Mówią przed Misano

wto, 3 lipca 2018 godz. 13:42:23 skomentuj motocykle
Tagi: wsbk

Jonathan Rea | fot. Kawasaki

JONATHAN REA: - Misano to jeden z moich ulubionych wyścigów sezonu. Tor składa się ze wszystkiego po trochu. Mimo, że pokonuje się go na pełnym gazie, wciąż trudno o kompromis w ustawieniach, tak więc będziemy ciężko pracowali w piątek nad upewnieniem się, że będziemy konkurencyjni. Ważne jest, aby umocnić naszą pozycję w mistrzostwach. Celem jest kontynuowanie takiej pracy, jak w poprzednich wyścigach oraz maksymalizacja naszego potencjału.

TOM SYKES: - Misano to piękne miejsce  z fantastycznymi kibicami. Wspaniale jest być częścią tej całej atmosfery i środowiska. Kibice dobrze się bawią. Kiedy tam dotrę, usiądę przy dobrej włoskiej kawie i owocach morza. Dzięki tamtejszym zakrętom tor ma interesujący układ, z szybką sekcją, która jest niewiarygodna. Czasy okrążeń na Misano zawsze są wyrównane, więc drobne rzeczy robią różnicę.

CHAZ DAVIES: - Po udanym weekendzie na Laguna Seca, chętnie wracamy do akcji na Misano. Lubię ten tor i jego atmosferę, ponieważ jest pełen kibiców Ducati i myślę, że poprzednie wyniki odzwierciedlają naszą prędkość, chociaż prawdopodobnie to nie jest dla nas najlepszy tor. W ostatnich latach byliśmy jednak konkurencyjni. Np w zeszłym roku prowadziliśmy w wyścigu aż do incydentu na ostatnim okrążeniu. To będzie gorący weekend, a zarządzanie oponami będzie kluczowe.

MARCO MELANDRI: - Misano to dla mnie wyjątkowa runda, a moje pierwsze zwycięstwo z Ducati, które odniosłem tam w zeszłym roku, wyraźnie pozostawiło we mnie niezatarty ślad. Ponownie tam ścigając się i znając nasz potencjał, jestem podekscytowany. Czuję się dobrze pod względem fizycznym i jestem gotowy na dwa wyścigi, które prawdopodobnie będą bardzo gorące i wyczerpujące.

MICHAEL VAN DER MARK: - Nie mogę doczekać się Misano. To jeden z moich ulubionych weekendów wyścigowych w kalendarzu, szczególnie w tym momencie, kiedy mamy takie mocne wyniki na R1. Myślę, że drugim wyścigiem na Laguna Seca podkreśliliśmy, jak bardzo poprawiliśmy nasz ogólny pakiet , biorąc pod uwagę, że w przeszłości mieliśmy tam problemy. Misano jest inne, odpowiada mocnym stronom R1 i jestem podekscytowany tym, co możemy zrobić w ten weekend.

ALEX LOWES: - Misano to świetny tor, na którym lubię jeździć. Moja ulubiona jego część to szybka sekcja pod koniec okrążenia. Ostatnio jestem zadowolony ze swojej jazdy i tego, jak radzi sobie R1. Nie mogę doczekać się powrotu na tor i rozpoczęcia pracy z moją ekipą nad utrzymaniem tempa i walką o podium.