TT Assen 2018 - WSBK: Mówią przed Assen

śro, 18 kwietnia 2018 godz. 10:26:26 skomentuj motocykle
Tagi: wsbk

Chaz Davies

CHAZ DAVIES: - Czuję się pewnie przed czwartą rundą, mimo, że Assen nie było dla nas najkorzystniejszym torem. Przez lata poprawialiśmy nasze ustawienia i tempo, zbliżając się coraz bardziej do celu i generalnie wiemy, czego potrzebujemy. Nasz pakiet działa dobrze i jest na co czekać. Myślę, że to będzie kolejna wspaniała walka i nie mogę doczekać się startu.

MARCO MELANDRI: - Zawsze lubiłem jeździć na Assen, zarówno na klasycznym, jak i nowym układzie, ale wciąż nie wygrałem tam w Superbike'ach. Celem jest zmiana tej statystyki, ale aby to zrobić, musimy ciężko pracować i poprawić stabilność. W Aragonii zrobiliśmy krok naprzód, ale czeka nas praca, abyśmy byli bardziej regularni i atakowali przez cały wyścig. Fizycznie czuję się świetnie, więc nie mogę doczekać się powrotu na motocykl.

JONATHAN REA: - Lubię Assen. W przeszłości szło mi tutaj dobrze. Spędziłem tutaj dużo czasu z moim poprzednim zespołem. To jest fajny obiekt. Prognoza pogody zapowiada, że będzie ciepło. Nie mogę już się doczekać, to miejsce zapewnia dobre wyścigi. Dużo się tutaj ścigałem i testowałem. Znam też specjalne tricki na ostatnie okrążenie.

TOM SYKES: - Jestem rozczarowany wynikiem z Motorland, ale to jeszcze nie koniec, a do Assen zostało już tylko kilka dni. Zarówno Jonathan, jak i ja, mieliśmy tam dobre wyścigi. Ten tor mi się podoba. Mam nadzieję, że wszystko poskładamy i znajdziemy się tam, gdzie trzeba. Przegrupujemy się w Assen. To tor, na którym byliśmy mocni w przeszłości.