WMMP: Mówią przed Oschersleben

śro, 3 października 2018 godz. 13:11:57 skomentuj motocykle

Paweł Szkopek

PAWEŁ SZKOPEK: - Podchodzę do tej rundy tak samo jak do każdej innej, bo przez cały rok robię wszystko, aby wygrywać każdy wyścig, w którym biorę udział. Ten sezon był jednak przeplatany przygodami, w tym bardzo dyskusyjną decyzją sędziów, którzy nie dopuścili mnie startu w jednym z wyścigów w Poznaniu z powodu błędnej interpretacji przepisów dotyczących procedury startowej, co jest wyjaśniane na drodze sądowej. Mimo wszystko jadę na Oschersleben wygrać tytuł w uczciwej walce na torze. Nie będę walczył z zawodnikami Alpe Adria. Liczy się dla mnie tylko to, aby wygrać oba wyścigi w klasyfikacji mistrzostw Polski i obronić tytuł. Jestem spokojny i pewny siebie, w czym pomaga także fakt, że mam za sobą świetny zespół, który przygotował dla mnie bardzo dobry motocykl. Oschersleben to krótki, ale bardzo techniczny i wymagający tor. Byłem tam jednak bardzo szybki podczas rundy MŚ FIM EWC, uzyskując w kwalifikacjach trzeci czas, więc jestem dobrej myśli. Mam także nadzieję, że Patryk wykuruje się do weekendu i również ustawi się na starcie.

PATRYK PAZERA: - Po ostatnich testach nie mogłem doczekać się startu na Oschersleben i walki o tytuł drugiego wicemistrza Polski. W niedzielę mój samochód storpedował jednak w Warszawie inny uczestnik ruchu, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Co prawda uniknąłem złamań, ale jestem bardzo mocno poobijany i nie wiem, czy będę w stanie wsiąść na moją Yamahę. Zobaczymy za kilka dni, ale tak czy inaczej trzymam kciuki za Pawła i Radka.

RADEK BRANDEBURA: - W klasyfikacji generalnej wszystko jest jeszcze możliwe, dlatego jedziemy na Oschersleben w bojowych nastrojach. Testowałem tam niedawno i kręciłem lepsze czasy niż moi rywale, dlatego jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że zakończymy sezon na podium generalki. Mój główny mechanik Robert Wagner przygotował razem z zespołem świetny motocykl, a ja polubiłem tor, który jest kręty i techniczny, ale odpowiada mojemu stylowi jazdy. Oby tylko dopisała pogoda.