WMMP: Mówią po Pannonia Ringu

pon, 2 lipca 2018 godz. 10:06:57 skomentuj motocykle
Tagi: wmmp

Paweł Szkopek

PAWEŁ SZKOPEK: - Cieszę się ze zwycięstwa w mistrzostwach Polski z przewagą 44 sekund nad drugim zawodnikiem. Mając w pamięci sobotnie przygody dzisiaj starałem się nie forsować tempa i skupić na dowiezieniu do mety wygranej w mistrzostwach Polski, ale dobrze było także po raz drugi w tym roku stanąć na podium w Alpe Adria. Teraz czekam już na kolejne wyścigi w Poznaniu, gdzie chcę znów walczyć o zwycięstwo i spróbować wyśrubować rekord toru.

PATRYK PAZERA: - Sobotnie problemy z tzw. quickshifterem odbiły się także na niedzielnym wyścigu, do którego dobrze wystartowałem, ale po kilku kółkach osłabiona prawa ręka zaczęła odmawiać posłuszeństwa. Ostatecznie dwukrotnie stanąłem jednak na trzecim stopniu podium, więc to był udany weekend.

RADEK BRANDEBURA: - Dwukrotnie otarliśmy się na Węgrzech o podium, choć w niedzielę miałem małe problemy z motocyklem. Czuję lekki niedosyt, ale najważniejsze, że pokazaliśmy dobre tempo i znów walczyliśmy o czołowe pozycje, a to bardzo budujące przed kolejnymi wyścigami.

WMMP

KAMIL KRZEMIEŃ: - Jestem bardzo szczęśliwy. Odnalazłem się na R1-ce jak ryba w wodzie, a współpraca z zespołem od samego początku układa się świetnie, dlatego bardzo dziękuję całej ekipie za udany weekend. Dwa podia w mistrzostwach Polski i podium w Alpe Adria to bardzo dobry wynik, ale nie osiadamy na laurach. W najbliższych tygodniach będziemy razem ciężko pracować, zarówno nad moją jazdą, jak i nad ustawieniami motocykla. Nie ukrywam, że liczymy na kolejne sukcesy. Chciałbym jeszcze w tym sezonie stanąć na najwyższym stopniu podium. Nie tylko w mistrzostwach Polski, ale także w Alpe Adria.

MAREK SZKOPEK: - W sobotę mieliśmy mały problem z kontrolą trakcji, co zakończyło się dla mnie wywrotką, która kosztowała mnie zwycięstwo w pierwszym wyścigu, ale dojechaliśmy do mety tuż za podium i zdobyliśmy cenne punkty. W niedzielę byłem mocno poobijany, co odbiło się na moim tempie, ale mimo wszystko stanąłem na podium i nadal prowadzę w klasyfikacji generalnej, więc idziemy w dobrym kierunku. Jestem trochę obolały, ale do kolejnej rundy w Poznaniu wszystko już będzie w porządku.

LRP Poland

BARTŁOMIEJ LEWANDOWSKI: - To był dla nas kolejny udany weekend – mówi Bartłomiej Lewandowski. - Arnaud ponownie ścigał się na zupełnie nowym dla siebie torze, a mimo wszystko zostawił daleko w tyle wielu znacznie bardziej doświadczonych rywali i dwukrotnie stanął na podium. To pokazuje jego ogromny talent, a także znów potwierdza, że postąpiliśmy słusznie podpisując z nim kontrakt. Mistrzostwa Polski wracają teraz do Poznania, gdzie dzięki znajomości toru Arnaud z pewnością jeszcze bardziej podkręci tempo. Dla mnie również to były całkiem niezłe zawody, ale mam nadzieję, że w Poznaniu zrobię kolejny krok w kierunku podium. Wielkie dzięki za całego zespołu za jak zwykle świetną pracę, a także dla kibiców za gorący doping.