Ważne wyścigi dla Yamahy

czw, 26 października 2017 godz. 18:37:50 skomentuj motocykle

Valentino Rossi | fot. Yamaha

Valentino Rossi ujawnił, że nie jest pewien, czy Yamaha będzie miała motocykl MotoGP w specyfikacji 2018 gotowy do jazdy podczas testów posezonowych w Walencji.

Po tym, jak Maverick Vinales odpadł z rywalizacji o tytuł w tym roku, Yamaha skupiła się na przygotowaniach do kolejnych mistrzostw.

Nowa rama zadebiutowała już w tym roku na Silverstone, ale jej ostateczna wersja będzie zupełnie inna, ze względu na dostosowanie jej do zmienionej specyfikacji silnika.

Rossi przyznaje również, że inżynierowie będą oceniali nowe rozwiązania podczas pozostałych rund sezonu na Sepang i w Walencji.

- Nie wiem jeszcze, czy nowy motocykl pojawi się na testach w Walencji, czy dopiero w lutym (na pierwszych testach przed sezonem) - przyznał Rossi. - To w dużej mierze zależy od tego, jak pójdą dwa ostatnie wyścigi.

- Oczywiście im szybciej będziemy mieli nowy motocykl, tym lepiej, ale to nie jest jakaś szczególna sprawa - dodał.

- Japończycy mają wiele pomysłów, są pewne rzeczy do zrobienia i to będzie bardzo ważne, aby zobaczyć, czy kręcimy dobre czasy okrążeń i czy jesteśmy konkurencyjni nawet już na używanych oponach, podczas dwóch ostatnich wyścigów.

- To są dla mnie dwa bardzo ważne wyścigi. Musimy zadecydować jak podejść do rozwoju motocykla. Również zasadnicze znaczenie ma potwierdzenie dobrego występu na Phillip Island. W przeciwnym razie będziemy mieli duży problem. Sepang i Walencja to dwa tory, które mocno zużywają tylną oponę, a to pomoże nam w zrozumieniu, jak sobie radzimy.