Vinales zły na Marqueza

pią, 17 lutego 2017 godz. 14:01:30 skomentuj motocykle

Maverick Vinales

Maverick Vinales nie był zadowolony z zachowania Marca Marqueza podczas ostatniego dnia testów MotoGP na Phillip Island. Zawodnikowi Yamahy nie podobało się, że Hiszpan podążał tuż za nim podczas długiego przejazdu.

Vinales również dzisiaj prezentował niezwykłą formę przed zbliżającym się sezonem, kończąc testy na pierwszym miejscu, 0.294s przed Marquezem.

Musiał jednak przerwać swój program podczas symulacji wyścigu, już po pięciu okrążeniach, kiedy zespół poinformował go, że cały czas podąża za nim rywal z Hondy.

Potem w rozmowie z mediami, Vinales był w bojowym nastroju, mówiąc, że „nie rozumie” czemu Marquez usiadł mu na kole.

- Wiedziałem o tym - mówił Vinales. - Zespół powiedział mi, że jest za mną, ale nie chciałem się zatrzymać. Następnego dnia, kiedy będę robił długi przejazd, będzie moja kolej, żeby mu przeszkadzać.

- Nie rozumiem tego. Wykonujesz swoją pracę, jesteś na długim przejeździe i nie możesz przycisnąć. Ciężko bowiem pojechać mocniej, kiedy wiesz, że masz go za sobą, a on bada to co robisz.

- Zrezygnowałem więc z długiego przejazdu, a szkoda, ponieważ cały czas kręciłem środkowe 1m:29. - dodał.

- Ogólnie jestem zadowolony. On też wykonał dobrą pracę w tym tygodniu. Wygląda na to, że jesteśmy o krok do przodu przed resztą i będzie zabawnie - uznał.