Van der Mark przymierzany do MotoGP

czw, 12 lipca 2018 godz. 09:19:51 skomentuj motocykle

Michael van der Mark | fot. Yamaha

Spekulacje o dołączeniu Michaela van der Marka do Kawasaki w WSBK już ucichły. Teraz Holender jest mocno wiązany z satelicką ekipą Yamahy w MotoGP, od sezonu 2019.

Van der Mark obecnie reprezentuje barwy Pata Yamaha w Superbike'ach.

W składzie nowej ekipy MotoGP, sponsorowanej przez Petronas, jedno miejsce ma zająć Franky Morbidelli. Nadal nie wiadomo, kto będzie zasiadał na drugim motocyklu. Typowano, że będzie to Dani Pedrosa, ale nadal nie jest jasne, czy nie zdecyduje się na emeryturę. O swoich planach ma poinformować przed Grand Prix Niemiec. Sporo mówi się o van der Marku, ale rywalami do podpisania kontraktu są też Alvaro Bautista, Bradley Smith i Scott Redding.

- To fajna szansa - powiedział van der Mark. - Myślę, że nadal pracują nad sfinalizowaniem swoich planów, a ja też spoglądam na to, co będę robił w przyszłym roku.

- Wszyscy rozmawiają ze wszystkimi, więc nie zamierzam mówić, że prowadzę dyskusje z tymi lub tamtymi. Jednak z pewnością byłaby to dobra okazja - dodał.

Decyzja Holendra dotycząca kwestii startów w królewskiej klasie może być powodem, dla którego Pata Yamaha jeszcze nie ogłosiła swojego składu w WSBK na sezon 2019. Uważa się, że drugi z zawodników ekipy - Alex Lowes już przedłużył kontrakt, albo jest bliski osiągnięcia porozumienia.