Udany rewanż

pon, 8 października 2018 godz. 10:12:38 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso & Marc Marquez

Marc Marquez po zwycięstwie w Grand Prix Tajlandii przyznał, że to był udany rewanż na Andrei Dovizioso, kiedy pokonał zawodnika Ducati na ostatnim okrążeniu podczas wczorajszego wyścigu.

Reprezentant Repsol Honda zapewnił sobie drugie zwycięstwo z rzędu, po tym jak Dovi pojechał zbyt szeroko w ostatnim zakręcie, co pozwoliło Marquezowi cieszyć się z wygranej na Chang International Circuit.

- W końcu zrewanżowaliśmy się po trzech przegranych. Czwarty raz zmieniłem styl jazdy, ale szczerze mówiąc, miałem trochę inną strategię, próbowałem cisnąć na dopiero około dziesięć okrążeń przed metą – powiedział Marquez.

- Widziałem, że Dovi miał dobre tempo i być może był trochę szybszy. Nie byłem w stanie go wyprzedzić, ponieważ przegrzewała się przednia opona i nie mogłem zatrzymać motocykla w punktach hamowania – kontynuował.

- Dlatego spróbowałem zaatakować przed ostatnim okrążeniem. Schłodziłem przednią oponę, ale Dovi jechał sprytnie i wyprzedzał mnie za każdym razem. Wtedy pomyślałem ok, zobaczymy co będzie na ostatnim okrążeniu. Starałem się zapomnieć o wszystkim, o mistrzostwie i pozostałych rzeczach. Po prostu dałem z siebie wszystko.

- Celem było dotarcie do ostatniego zakrętu z przodu, ponieważ kiedy do końca były trzy okrążenia i starałem się go wyprzedzać, miałem kłopot z hamowaniem i odzyskiwał pozycję. Ostatecznie zakończyło się to dla nas dobrze
– podsumował.