Testy MotoGP: Mówią po Katarze

nie, 4 marca 2018 godz. 11:01:25 skomentuj motocykle

Valentino Rossi | fot. Yamaha

VALENTINO ROSSI: - Jestem bardzo zadowolony z tych testów. Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie dni. W (sobotę) popołudniu poskładaliśmy wszystko razem i pojechałem bardzo dobre okrążenie, na drugiej pozycji, miałem dobry rytm i tempo. Jest jednak bardzo ciasno w wynikach i wielu zawodników jest mocnych. Nadal mamy kłopoty z oponami i przejechałem tylko pół dystansu wyścigu. Musimy zrozumieć, co stanie się od tego momentu do mety wyścigu. Zobaczymy to za dwa tygodnie.

MAVERICK VINALES: - Przez ostatnie 40 minut zrobiliśmy duży krok naprzód. Czuję się dobrze na motocyklu, ale nie w stu procentach, wciąż jest miejsce na poprawę. W każdym razie mamy za sobą trzy dni ciężkiej pracy, ale trochę się zgubiliśmy po drodze. W tych momentach nie mogłem cisnąć i to pokazuje, że gdy wprowadzamy zmiany, musimy się skupić, bo przez końcowe 40 minut było zupełnie inaczej. Tak jak powiedziałem, musimy dalej pracować. Gdybym teraz zaatakował czas, pojechałbym naprawdę dobre okrążenie.

Maverick Vinales

ANDREA DOVIZIOSO: - Jestem zadowolony z pracy wykonanej przez ostatnie trzy dni, ponieważ wypróbowaliśmy wszystko co zaplanowaliśmy i dobrze przygotowaliśmy się do wyścigu, choć w Katarze warunki szybko się zmieniają i za kilka tygodni może być inaczej w porównaniu do tego, z czym spotkaliśmy się przez te trzy dni. Podczas testów tor miał sporą przyczepność, co zwykle trudne jest do znalezienia na Losail i w różnych symulacjach byliśmy szybcy i regularni, więc jestem bardzo zadowolony z naszych postępów.

JORGE LORENZO: - W sobotę poszło znacznie lepiej niż wcześniej i znaleźliśmy ustawienie, które pozwoliło mi na kilka szybkich okrążeń. Jednak gdy spadła temperatura i wzrosłą wilgotność, ponownie mieliśmy trochę problemów. Powinniśmy skupić się na poprawieniu tego aspektu w związku z pierwszą rundą i nadal mamy wiele pracy do zrobienia, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał naszego motocykla.

Andrea Dovizioso

MARC MARQUEZ: - Generalnie jestem zadowolony z tego, jak poszły nasze testy przedsezonowe. Dużo pracowaliśmy nad tempem wyścigowym, co w końcu jest najważniejsze. To prawda, że mieliśmy trochę kłopotów w Katarze, ale w sobotę zrobiliśmy krok naprzód i udało nam się osiągnąć równy poziom w zakresie niskich i średnich 1:55.  Wypróbowaliśmy również karbonowy wahacz na jednym okrążeniu i udało się pojechać dość szybko, choć musimy nad tym bardziej popracować. Mistrzostwa będą bardzo konkurencyjne, począwszy od pierwszego wyścigu, ale liczę na dobrą zabawę. Jeśli chodzi o testy na mokrej nawierzchni, z odbijającym się światłem jest nieco trudniej niż zwykle, chcąc zobaczyć linie i krawężniki, a tor jest śliski. Jednak jeśli o mnie chodzi, jest możliwe rozegranie wyścigu, kiedy będzie padało.

DANI PEDROSA: - Jestem zadowolony z testów przedsezonowych, z pracy którą wykonaliśmy i naszego tempa. Byliśmy konkurencyjni w różnych warunkach, co jest pozytywne. Niestety kraksa pierwszego dnia utrudniła nam trochę sprawy, a sam tor również jest dla nas wymagający. Poczyniliśmy jednak postępy i poprawiliśmy nasze tempo. W tej chwili nie jesteśmy najszybsi, ale pracowaliśmy bardzo dobrze  i sporo dowiedzieliśmy się o warunkach oraz jak zmienia się tor z przyczepnego na nieprzyczepny. Teraz skupiamy się na sobie, nie przyglądamy się innym i myślę, że stać nas na kolejny krok naprzód przed wyścigiem. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia mistrzostw.

Marc Marquez