Taddy ponownie drugi

sob, 9 lutego 2019 godz. 20:16:10 skomentuj motocykle
Tagi: Błażusiak

Tadeusz Błażusiak | Fot. FIM SuperEnduro

Po starcie z 12 miejsca, Tadeusz Błażusiak wywalczył drugą lokatę w finale 2 klasy Prestige na torze w Papp László Sportaréna. Colton Haaker minął metę 8,5 sekundy przed polskim rywalem. Cody Webb, ostatni na starcie, przebił się na P3.

Alex Grau, który jako pierwszy podjechał na start, spadł na koniec stawki. Prowadził Colton Haaker przed Alfredo Gómezem i Tadeuszem Błażusiakiem. Cody Webb ukończył pierwsze okrążenie jako dziewiąty. Na drugim kółku Błażusiak wyprzedził Gómeza. Webb zostawił za sobą Hiszpana na 5 okrążeniu.

Kraksa po starcie drugiego finału juniorów zepchnęła Dominika Olszowego na koniec stawki. Do mety 18-latek wspiął się na P8. Kolejne zwycięstwo odniósł William Hoare. W Pucharze Europy górą był Tom Knight. Dziesiąte miejsce zajął Jan Gąsienica-Daniel, czternaste - Mariusz Stefaniak.