Szansa na szybszy rozwój KTM'a

czw, 6 grudnia 2018 godz. 12:58:35 skomentuj motocykle

Pol Espargaro | fot. KTM

Zawodnik KTM'a – Pol Espargaro wierzy, że nawiązanie współpracy z Tech 3 w MotoGP pozwoli austriackiemu producentowi na zdecydowanie większy rozwój.

Po debiucie w królewskiej klasie w zeszłym roku, jako w pełni fabryczny zespół, w tym sezonie zdobyli o zaledwie pięć punktów więcej, pomimo podium Espargaro w deszczowym wyścigu w Walencji.

W sezonie 2019 w stawce pojawią się już cztery motocykle austriackiego producenta. Oprócz fabrycznej ekipy, gdzie obok Espargaro będzie jeździł Johann Zarco, ściągnięto wcześniej współpracujący z Yamahą zespół Tech 3, który wystawi satelicką ekipę z RC16. W jej składzie pojadą Hafizh Syahrin i Miguel Oliveira.

Espargaro twierdzi, że KTM dokonał niewiarygodnego postępu, ale sądzi, że kolejne dwa motocykle w stawce pozwolą im na większy rozwój.

Hiszpan jest zdania, że na przeszkodzie do lepszych wyników stanął ogrom dotychczasowej pracy.

- Wiele razy zmienialiśmy cały motocykl. Silnik,  podwozie, wahacz, a to wszystko podczas weekendów wyścigowych. To szalone zmiany. Musieliśmy to jednak robić, nie jestem przeciwny temu, a nawet o to prosiłem - mówił Espargaro. - To sprawiało, że życie było trudniejsze. Jednak to co mamy na przyszły sezon, Johanna, Daniego i zespól Tech 3, będzie dla nas pomocne.

- Tech 3 będzie miało motocykl w tej samej specyfikacji co my. Będziemy posiadali te same informacje, będą testowali te same rzeczy co my, a to pozwoli na dwukrotną jeśli nawet nie trzykrotną poprawę – dodał.

- Konieczni są szybcy zawodnicy na motocyklu, nie tylko jeden, jak było w ostatnim sezonie z moim zespołowym kolegą Bradley'em Smithem – uznał.

- Potrzebujemy szybkiego kolegę zespołowego jak Johann, ale też testerów – Daniego i Mikę, jak również młode talenty z Moto2 i Syahrina, który ma małe doświadczenie, ale jest dobry. Potrzebują czasu, to nie przychodzi łatwo. Wiemy, że KTM nie jest prosty w obsłudze. Przykładowo z Suzuki też nie było prosto i nie byli tak szybcy, jak obecnie

- Będziemy szybcy, ale do tego potrzebujemy czasu, doświadczenia i testów
– podsumował.