Sykes odchodzi z Kawasaki

śro, 18 lipca 2018 godz. 09:22:40 skomentuj motocykle

Tom Sykes

Po dziewięciu latach współpracy, Tom Sykes żegna się z fabrycznym zespołem Kawasaki Racing. Sportowe relacje  ze swoją ekipą zakończy po tegorocznym sezonie WSBK.

Sykes odegrał dużą rolę w rozwoju motocykla Ninja ZX-10R. W 2013 roku wygrał mistrzostwa świata. Natomiast w 2012, 2014 i 2016 roku zakończył rywalizację w WSBK na drugiej pozycji. W barwach Kawasaki gościł 105 razy na podium i zdobywał 46 razy pole position, co jest rekordem w WSBK.

- Czuję, że nadszedł czas, moment w którym dokonam zmian w mojej karierze i poszukam nowych wyzwań - oświadczył Sykes. - Mając motywację do przekraczania swoich limitów i maszyny, tym ważniejsze jest, gdy szukasz zwycięstwa w każdym wyścigu i czuję, że już dałem z siebie wszystko co mogłem dla KRT. Jestem teraz w najlepszej formie, w jakiej byłem, mam doświadczenie oraz osiągi i wiem jak wygrywać. Zdecydowałem więc, że zrezygnuję z projektu KRT w sezonie 2019 i poszukam nowych celów i wyzwań. Teraz koncentruję się na zdobywaniu podiów w czterech ostatnich rundach sezonu.

- Moment na podjęcie tak ważnej decyzji zawodowej nigdy nie jest łatwy, ale to szczególnie trudne, ponieważ moje życie osobiste stoi w obliczu dużych zmian. Czuję, że zeszło ze mnie trochę presji i jestem pewien, że w 2019 roku będę działał z pełną mocą - dodał.