Suzuki negocjuje z Marc VDS

śro, 28 lutego 2018 godz. 09:56:08 skomentuj motocykle

fot. Suzuki

Szef Suzuki MotoGP - Davide Brivio optymistycznie podchodzi do tematu pozyskania satelickiej ekipy od 2019 roku. Trwają rozmowy pomiędzy japońskim producentem i Marc VDS.

Po słabym sezonie 2017, kiedy ani razu nie zagościli na podium, Brivio przyznał, że działania zespołu są utrudnione przez brak satelickiej ekipy, co miałoby wspomóc rozwój motocykla.

Suzuki już dawno wyraziło zainteresowanie współpracą z drugim zespołem.

Marc VDS, który obecnie współpracuje z Hondą, wiadomo, że negocjuje z Suzuki.

- Naszym celem jest stworzenie satelickiej ekipy na 2019 rok - przyznaje Brivio. - To tylko kwestia znalezienia wymaganych zasobów. Jestem optymistą jeśli o to chodzi, bardziej niż w zeszłym roku.

- Taki zespół byłby dla nas bardzo pomocny, ponieważ pomógłby Suzuki w zdobyciu większej ilości danych i realizowania różnych kierunków rozwoju w tym samym czasie. Musimy po prostu dokładnie określić, kwestię części zamiennych, inżynierów, itp.

Angel Nieto (były Aspar), jak i Avintia, wyraziły zainteresowanie zastąpieniem Tech 3 jako satelity Yamahy. Marc VDS zasugerował, że szuka długoterminowego projektu.

Obecnie tylko Suzuki, KTM i Aprilia działają na własnych motocyklach, ale promotor spodziewa się, że wszyscy producenci będą wystawiali po cztery maszyny.

Uważa się, że od 2019 roku KTM nawiążę współpracę z Tech 3, co oznacza, że już tylko Aprilia będzie musiała poszukać dla siebie satelickiego zespołu.