Sposób pracy Lorenzo nie działa w Ducati

wto, 29 maja 2018 godz. 08:53:40 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Na problemy Jorge Lorenzo w MotoGP wpływ ma również jego podejście do pracy z Ducati. Tak uważa drugi z zawodników włoskiego producenta - Andrea Dovizioso.

Trzykrotny mistrz świata przeniósł się do Ducati w 2017 roku. Po owocnej współpracy z Yamahą ciężko mu przystosować się do włoskiego motocykla.

Hiszpan nie wygrał jeszcze wyścigu dla Ducati, podczas gdy Dovizioso odniósł siedem zwycięstw w tym czasie i jest czołowym zawodnikiem w stawce.

Dovi sugeruje, że Lorenzo jest za mało elastyczny, aby lepiej wykorzystać możliwości motocykla Ducati

- Być mocnym w dzisiejszym MotoGP jest bardzo ciężko, ponieważ jest wiele aspektów do rozważenia - powiedział Dovizioso. - Nie chcę wchodzić w zbyt wiele szczegółów, ale Jorge był przyzwyczajony do jazdy na jednym typie motocykla i miał bardzo jasny pomysł na to jak jeździć i pracować.

- Tego typu podejście nie działa w Ducati - uznał. - Nic nie odbiera tego, jak wielkim mistrzem było Jorge Lorenzo. Jednak wyników nie uda się uzyskać w ten sam sposób.

- Zamiast tego, w każdej sytuacji musisz być otwarty, dostosować się, aby maksymalnie wykorzystać możliwości -podsumował.