Rossi znów przed swoimi kibicami

czw, 6 września 2018 godz. 10:44:42 skomentuj motocykle

Valentino Rossi

Po opuszczeniu zeszłorocznego wyścigu MotoGP na Misano, z powodu złamanej nogi w wypadku na treningu, Valentino Rossi w ten weekend znów stanie do rywalizacji przed dużą grupą swoich kibiców.

Włoch wygrywał Grand Prix San Marino w latach 2008, 2009 i 2014. Gdyby zwyciężył w ten weekend przerwał był również okres 21 wyścigów bez zwycięstw dla Yamahy. Ostatnie zanotował Rossi na Assen w zeszłym roku.

- To jest zawsze wyjątkowe, kiedy przyjeżdża się na domowe grand prix. Na tym torze będzie wielu przyjaciół i kibiców. Damy z siebie wszystko, aby to był fajny weekend - powiedział Rossi.

- Mieliśmy testy na Misano kilka tygodni temu i będziemy kontynuowali naszą pracę od punktu, na którym zakończyliśmy - dodał. - Damy z siebie maksimum, aby jak najlepiej rozpocząć weekend i zaliczyć dobry wyścig walcząc o podium. Liczę na dobrą pogodę, aby każdy cieszył się tym weekendem.

Po odwołaniu wyścigu na Silverstone, Rossi nadal zajmuje drugie miejsce w mistrzostwach. Traci 59 punktów do Marca Marqueza. Ma dwanaście punktów przewagi nad Jorge Lorenzo.