Rossi uważa Marqueza za faworyta

śro, 15 lutego 2017 godz. 11:25:29 skomentuj motocykle

Marc Marquez | fot. Repsol Media

Marc Marquez jest faworytem nadchodzących mistrzostw MotoGP 2017. Tak uważa Valentino Rossi będąc przekonanym, że Honda aktualnie prezentuje najwyższe tempo.

Podczas poprzednich testów na Sepang, Honda rzekomo miała pewne problemy. Jednak już na Phillip Island w dniu otwarcia Marc Marquez prezentował konkurencyjne tempo notując najlepszy czas.

Rossi wierzy, że prędkość Marqueza na używanych oponach jest bardziej znacząca, niż wysokie tempo, które prezentuje jego kolega z Yamahy - Maverick Vinales.

- Vinales był bardzo mocny w Walencji i na Sepang, ale jeśli przyjrzeć się dokładniej, to Marquez był szybszy w Walencji (w listopadzie), w Malezji i dzisiaj - komentował Rossi. - Jego tempo zawsze jest bardzo równe i dużo pracują nad wyścigiem z używanymi oponami. Myślę, że jest punktem odniesienia.

Zapytany, czy powściągliwe komentarze Marqueza o możliwościach Hondy były celowym niedopowiedzeniem, mającym na celu uśpienie rywali, odparł: - On to zaniża. Zawsze staramy się powiedzieć mniej, lub przedstawić coś w bardziej negatywnym świetle, ponieważ chcemy sprawić niespodziankę w Katarze.

- Szczerze, ja wiem, że on jest najszybszy - dodał.