Rossi przedłużył kontrakt z Yamahą

czw, 15 marca 2018 godz. 14:16:29 skomentuj motocykle

Valentino Rossi

Valentino Rossi będzie ścigał się w MotoGP przynajmniej do końca 2020 roku. Włoch przedłużył kontrakt z Yamahą o kolejne dwa lata.

Obecna umowa Rossiego wygasała po sezonie 2018. Jednak już od jakiegoś czasu spodziewano się, że pozostanie z japońskim producentem.

Siedmiokrotny mistrz w królewskiej klasie, w zeszłym miesiącu skończył 39 lat. To oznacza, że będzie startował przynajmniej do 41 roku życia.

Przez najbliższe dwa sezony jego kolegą zespołowym pozostanie Maverick Vinales.

- Kiedy podpisywałem mój ostatni kontrakt z Yamahą w marcu w 2016 roku, zastanawiałem się, czy to będzie moja ostatnia umowa, jako zawodnik MotoGP - powiedział Rossi. - Wtedy postanowiłem, że podejmę decyzję w ciągu tych dwóch lat.

- Przez ostatnie dwa sezony doszedłem do wniosku, że chcę kontynuować starty, ponieważ wyścigi, bycie zawodnikiem MotoGP, a przede wszystkim jazda na M1 sprawiają, że czuję się dobrze - dodał

- Podziękowania dla Yamahy - w szczególności Lina Jarvisa i Maio Meregallego, za ich zaufanie, ponieważ wyzwanie jest trudne - być konkurencyjnym do czterdziestki.

- Wiem, że będzie ciężko i to wymaga wiele wysiłku z mojej strony oraz treningu, ale jestem gotowy, nie brakuje mi motywacji, dlatego podpisuję umowę na kolejne dwa lata – podsumował.