Rossi nie obawia się satelickiej ekipy Yamahy

czw, 20 lipca 2017 godz. 17:31:39 skomentuj motocykle

Valentino Rossi

Valentino Rossi nie obawia się satelickiego zespołu Yamahy. Reprezentanci Tech 3 - Johann Zarco i Jonas Folger już kilka razy pokonali zawodników fabrycznej ekipy, pomimo tego, że dysponują zeszłorocznymi motocyklami.

Na Sachsenringu Jonas Folger finiszował przed Valentino Rossim i Maverickiem Vinalesem, na drugim miejscu, za Marquezem.

- Myślę, że w trackie sezonu zawodnicy Tech 3 wiele razy wykazali dobre wyczucie motocykla 2016 - powiedział Rossi. - Również dlatego, że to dobrzy zawodnicy.

- Są mocni i podobnie jak Zarco na Le Mans, Folger w Niemczech pojechał w świetnym stylu. Zawsze jest w stanie jechać szybko i oszczędzić tylną oponę, tak więc to zawodnicy wpływają na różnicę i gratulujemy im.

Zapytany czy obawia się kierowców satelickiej ekipy Yamahy, odparł: - Nie, ponieważ gdybyśmy nie mieli nowego podwozia mogło być jak na Jerez czy w Barcelonie. Jesteśmy na dobrej drodze.

- Tak, jak powiedziałem, musimy starać się być przed zawodnikami satelickimi, ale z drugiej strony, w mistrzostwach to my jesteśmy na czele. W dziewięciu wyścigach zdobyliśmy więcej punktów niż motocykle satelickie.

- Jesteśmy fabrycznym zespołem i fabrycznymi zawodnikami i wszyscy producenci starają się poprawiać. Jeśli tego nie robisz, to koniec.