Rossi: Nadal mamy wiele do poprawy

śro, 6 marca 2019 godz. 14:14:17 skomentuj motocykle

Valentino Rossi | fot. Yamaha

W najbliższy weekend Valentino Rossi rozpocznie swój 24 sezon w mistrzostwach świata. Grand Prix Kataru otworzy MotoGP 2019.

W królewskiej klasie Włoch ma na koncie siedem tytułów mistrzowskich i 89 wygranych wyścigów.

Od ostatniego razu, kiedy Rossi stanął na najwyższym stopniu podium, minęło 20 miesięcy. To było w Assen.

Włoch zgadza się, że tegoroczna Yamaha jest krokiem naprzód w porównaniu do słabego sezonu 2018. Motocykl jest bardzo szybki na pojedynczym kółku, ale są znaki zapytania jeśli chodzi o tempo wyścigowe. Niemniej Rossi spodziewa się, że są w stanie powalczyć z Hondą i Ducati.

- Nareszcie mamy pierwsze grand prix sezonu. Testy zimowe były bardzo ważne. Zarówno na Sepang, jak i w Katarze, zrobiliśmy kilka kroków naprzód i możemy powiedzieć, że mamy za sobą pozytywne testy. Nadal mamy wiele do poprawy, ale droga, którą obraliśmy, jest właściwa - powiedział Rossi.

- Najbliższy piątek rozpocznie pierwszy weekend wyścigowy w 2019 roku i będziemy mogli lepiej zrozumieć wiele rzeczy - dodał. - Będziemy mieli czas na poprawę motocykla podczas treningów. Zrobimy wszystko, aby przygotować się wyścig.

- Czuje się w porządku, dobrze trenowałem tej zimy i jestem gotowy do rozpoczęcia nowego sezonu wraz z moim zespołem i wszystkimi pracownikami Yamahy
- podsumował.