Rossi: Marquez zniszczył nasz sport

pon, 9 kwietnia 2018 godz. 08:37:21 skomentuj motocykle

Valentino Rossi | fot. Yamaha

Valentino Rossi odniósł się do agresywnej jazdy Marca Marqueza w Argentynie mówiąc, że Hiszpan „zniszczył nasz sport”.

Rossi i Marquez nie mają najlepszych relacji w wyniku serii kontrowersyjnych sporów. Do kolejnej konfliktowej sytuacji doszło wczoraj podczas wyścigu na Termas de Rio Hondo.

Marquez atakując Rossiego podczas niedzielnego Grand Prix Argentyny, w końcówce wyścigu, doprowadził do kolizji z zawodnikiem Yamahy. Rossi wyjechał z toru na trawę i przewrócił się. Zdołał wrócić do rywalizacji, ale do mety dotarł na odległej, dziewiętnastej pozycji. Marquez za ten manewr otrzymał 30 sekund kary.

Rossi uważa, że działania Hiszpana są szkodliwe dla MotoGP.

- To jest bardzo zła sytuacja, ponieważ zniszczył nasz sport, nie ma szacunku dla swoich rywali, nigdy - powiedział Rossi.

- Kiedy jedziesz z prędkością 300 km/h musisz mieć szacunek dla swojego rywala, musisz być mocnym i jechać na maksimum, ale to jest przesada - dodał.

Marquez doprowadził również do kolizji z Aleixem Espargaro.

- Może się zdarzyć każdemu, że popełni błąd na hamowaniu, uderzy w drugiego zawodnika, to są wyścigi - uznał. - Jednak on robił tak od piątku rano, z Vinalesem, z Dovizioso, ze mną w sobotę rano i dzisiaj w wyścigu pojechał prosto w czterech zawodników. On to robi celowo. Kiedy zaczynasz taką grę, robi się niebezpiecznie. Jeśli wszyscy będą tak się ścigali, nie szanując rywali, to będzie bardzo niebezpieczny sport, to pójdzie w złym kierunku.

Do sytuacji odniósł się Marquez.

- Nie zrobiłem niczego szalonego. Wjechałem na mokra plamę. Zablokowałem koło, więc odpuściłem hamulec. To był mój błąd - powiedział Hiszpan.