Rossi: Jestem w formie

śro, 22 sierpnia 2018 godz. 13:30:45 skomentuj motocykle

Valentino Rossi

Tuż przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, oficjalny portal MotoGP przeprowadził wywiad z Valentino Rossim. Włoch podzielił się m.in. swoją opinią co do obecnej kondycji zespołu Yamahy.

- To jeden z najlepszych okresów w MotoGP - powiedział Valentino Rossi. - Wyścigi są szalone. Gdybym był w domu, oglądałbym je w telewizji. To jest dobre dla mistrzostw.

Nie jest tajemnicą, że ten rok, nie jest łatwy dla Movistar Yamaha MotoGP: - To trudny sezon, ponieważ uważam, że Yamaha w tym momencie nie jest tak konkurencyjna jak Honda i Ducati. Do końca sezonu jest jeszcze długa droga, ale to frustrujące, że nie jesteśmy w stanie się poprawić. Dla mnie ważne jest zrozumienie, czy Yamaha chce wygrywać, ale nie tylko czy, ale również jak bardzo, ponieważ jeśli wykonają dobrą pracę, są w stanie wyjść z tej sytuacji.

40-letni Rossi zapewnia, że czuje się bardzo dobrze pod względem fizycznym.

- Szczerze mówiąc w tym roku czuje się bardzo dobrze. Jestem w świetnej formie. Trenuję bardzo ciężko. Docieram do mety wyścigów z wystarczającym zapasem energii, aby przejechać jeszcze pięć okrążeń. Szkoda więc, że nie jesteśmy w szczytowej formie pod względem technicznym, ponieważ czuję się bardzo mocny.