Rolfo u Grilliniego

czw, 30 listopada 2017 godz. 13:25:33 skomentuj motocykle
Tagi: rolfo, grillini, wsbk

Roberto Rolfo | fot. WSBK

Roberto Rolfo dołączy w przyszłym sezonie do zespołu Grillini w WSBK. Włoch miał już możliwość obrony barw ekipy w tym sezonie. W ostatniej rundzie zdołał on dwukrotnie zdobyć punkty.

- Bardzo cieszę się, że znów jestem w WSBK. Jestem bardzo zmotywowany, by ścigać się na motocyklu Suzuki. Nigdy nie miałem okazji sprawdzić go. Po pozytywnych doświadczeniach z Kataru dziękuję Andrei Grilliniemu za okazję. W ostatnim wyścigu sezonu czułem się bardzo dobrze, co było dla mnie bardzo ważne i dzięki temu mogę zaliczyć kolejny sezon. Nie mogę doczekać się, by ponowni wsiąść na motocykl i znaleźć chemię w zespole. W międzyczasie trenuję, by być w jak najlepszej kondycji fizycznej - mówił Rolfo.

- Znam Roberta od dłuższego czasu i w Katarze stworzyliśmy dobre relacje. Zaczęliśmy rozmawiać o sezonie 2018. Podobnie jak ja jest zainteresowany nowym projektem Suzuki i uważa, że możemy wiele zdziałać. Potrzebujemy poważnej osoby z doświadczeniem, by rozwinąć motocykl, który nie jest obecnie w WSBK i on pasuje do tego doskonale. Naprawdę cieszę się, że doszliśmy do porozumienia - dodał Andrea Grillini, szef zespołu.

fot. WSBK