Redding uczy się Aprilii

pią, 2 lutego 2018 godz. 12:52:56 skomentuj motocykle

Scott Redding

Scott Redding był w miarę zadowolony ze swoich osiągów podczas pierwszych przedsezonowych testów MotoGP.

Po sesji na Sepang twierdzi, że wciąż musi eksperymentować z wieloma ustawieniami Aprilii RS-GP, na której nie czuje się jeszcze zbyt komfortowo.

Głównie to Honda i Ducati opuszczały Malezję w dobrym humorze. Wiele pozostałych ekip zapowiedziało, że czeka ich jeszcze dużo pracy.

- Jestem dość zadowolony. Pierwsze dwa dni nie były takie złe - komentował Scott Redding. - Zawsze powtarzam, że ten test to tylko shakedown. Do tego mamy nowy motocykl. Zaliczyłem testy pod koniec zeszłego roku w celu złapania wyczucia. Teraz przyjechaliśmy tutaj, aby uzyskać je na nowym motocyklu.

- Kiedy zmienialiśmy zawieszenie, dla Aleixa to nie była duża różnica, ale ja już nie byłem w stanie jeździć - kontynuował. - Sprawdzaliśmy wiele rzeczy. Musimy znaleźć swoją drogę i to generalnie tym się zajmowaliśmy. Mieliśmy więcej problemów z przyczepnością tyłu w porównaniu do starego motocykla. Jednak na koniec poczyniliśmy duży postęp w tym zakresie. Zbliżamy się do czołówki, pomimo tego, że jeszcze przyśpieszyli.

- Jeśli chodzi o Aleixa i jego stronę garażu, wiedzą co mu pasuje. W moim przypadku wciąż musimy znaleźć właściwe rozwiązanie.

- Zawsze powtarzałem, że każdy zawodnik jest inny, a ja szczególnie. Jestem większy i cięższy, co wymaga trochę innego stylu jazdy. Muszę eksperymentować. Pod koniec testów byłem zadowolony z kroków, które podjęliśmy i jestem zadowolony z nowego motocykla - podsumował.

W poprzednim sezonie Redding zasiadał na Ducati Desmosedici GP16 zespołu Octo Pramac Racing. Mistrzostwa zakończył na czternastym miejscu.