Magny-Cours 2017 - Rea trzeci raz z rzędu

sob, 30 września 2017 godz. 15:42:33 skomentuj motocykle

Jonathan Rea | fot. WSBK

Jonathan Rea trzeci raz z rzędu został mistrzem świata MOTUL FIM World Superbike. Zdominował rywalizację w dzisiejszym wyścigu rozegranym na Magny-Cours.

Zawodnik Kawasaki został pierwszym zawodnikiem w historii WSBK, który zdobył trzy tytuły z rzędu. To było również jego 50-te zwycięstwo w karierze.

Walka o drugie miejsce w dzisiejszej rywalizacji rozgrywała się najpierw między Tomem Sykesem i Chazem Daviesem. Tymczasem na szóstym okrążeniu Rea miał już dziesięć sekund przewagi nad resztą stawki.

Po stracie drugiego miejsca na rzecz Sykesa, tempo Daviesa znacznie spadło. Na trzecią pozycję wskoczył jego kolega z Ducati – Marco Melandri. Stoczył niezwykle zaciętą walkę z Sykesem. Doszło między nimi nawet do kontaktu. Melandri zdołał finiszować na drugiej pozycji, dzięki udanemu atakowi na ostatnim okrążeniu. Sykes musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.

Leon Camier pokonał Alexa Lowesa w walce o czwarte miejsce i był blisko Melandriego oraz Sykesa. Eugene Laverty był szósty przed Leandro Mercado. Dziesiątkę skompletowali Davide Giugliano, Michael van der Mark, Chaz Davies.

fot. WSBK