Magny-Cours 2017 - Rea i Kawasaki w drodze po tytuł

śro, 27 września 2017 godz. 12:39:22 skomentuj motocykle

Jonathan Rea | fot. Kawasaki

Kawasaki Racing Team szykuje się do ważnej, jedenastej już w tym roku rundy MOTUL FIM Superbike World Championship, która odbędzie się na Magny Cours.
 
Jonathan Rea ma w nadchodzący weekend szansę na wywalczenie trzeciego mistrzowskiego tytułu z rzędu. Kawasaki jest w drodze po tytuł w klasyfikacji producentów, ale w tej sytuacji ważny będzie stan zdrowia ich drugiego z zawodników -  Toma Sykesa, który przeszedł w zeszłym tygodniu operację po wypadku podczas poprzednich zawodów.
 
- Jestem podekscytowany tą rundą - powiedział Rea. - Szczególnie po tak mocnym weekendzie w Portimao, gdzie po wyścigu zostaliśmy na testy. Znaleźliśmy pewne pozytywne rzeczy, które możemy wdrożyć w ten weekend, abym czuł się pewniej w wejściach w zakręty.
 
- Sam tor wymaga niewielkiego kompromisu podczas ustawień motocykla, ale musimy też pamiętać o pogodzie, ponieważ o tej porze roku wszystko może się zdarzyć - dodał. - W ten weekend mamy pierwszą okazję do wygrania mistrzostw. Nie myślę o tym teraz. Dam z siebie wszystko w obydwóch wyścigach.
 
Tom Sykes w trzecim treningu podczas zawodów w Algarve miał mocną kraksę. Dwa tygodnie temu w Barcelonie przeszedł operację zwichniętego palca w dłoni i pękniętego nadgarstka.
 
Rea ma 120 punktów przewagi nad Tomem Sykesem i 135 nad reprezentującym Ducati Chazem Daviesem. Do zdobycia w sezonie zostało maksymalnie 150 punktów.
 
- W ubiegłym roku byliśmy szybcy na Magny-Cours i przede wszystkim pojechaliśmy dwa mądre wyścigi - powiedział Davies. - Po dwóch różnych wyścigach byliśmy na czele. Ten tor jest dobry dla naszego pakietu, ale to tyczy się również naszych głównych rywali.
 
- Podczas ostatniej rundy mieliśmy trochę problemów, ale zrozumieliśmy dlaczego i spodziewamy się, że we Francji będziemy bliżej - dodał. - Pogoda zawsze ma tutaj znaczenie, jest nieprzewidywalna. Odrobimy pracę domową i postaramy się wykonać swoją pracę na torze.