Rea byłby lepszy od Crutchlowa?

wto, 16 października 2018 godz. 07:19:07 skomentuj motocykle

Jonathan Rea | fot. Kawasaki

Czterokrotny mistrz World Superbike Jonathan Rea stwierdził, że stać go na coś więcej niż Cala Crutchlowa w MotoGP, gdyby ktoś zaoferował mu szansę, ale nie jest zazdrosny o swojego kolegę z Wielkiej Brytanii.

Rea jest statystycznie najlepszym zawodnikiem WSBK wszechczasów, po zdobyciu swojego czwartego tytułu z rzędu. 133 razy gościł na podium wygrał 70 wyścigów.

Crutchlow i Rea ścigali się ze sobą w Wielkiej Brytanii, a potem trafili do WSBK. Rea został w Superbike’ach. Crutchlow w 2011 roku trafił do MotoGP.

Rea wierzy, że jego ścieżka kariery ułożyłaby się lepiej niż ta Crutchlowa.

- To jest właściwa droga, ale czuję, że moja jest lepsza. Jestem czterokrotnym mistrzem świata WSBK - powiedział Rea dla Autosportu. – Jeśli chodzi o motocykle, jestem jednym z najpopularniejszych sportowców w Wielkiej Brytanii. Naprawdę jestem zadowolony z mojego życia.

- Oczywiście szanuję osiągnięcia Crutchlowa, który jest niesamowity, jest jednym z najszybszych zawodników w MotoGP
- kontynuował. - Czasami patrzę na niego i czuję, że zrobiłbym to lepiej, ale nie jestem zazdrosny, jestem z niego dumny.

- Kiedyś ścigałem się z nim i pokonywałem Cala, z pewnością więcej razy niż on mnie. Teraz dobrze sobie radzi w MotoGP. Jestem z niego dumny, ponieważ ścigałem się z nim, a teraz on radzi sobie tak świetnie – dodał.