Rea będzie atakował

wto, 9 października 2018 godz. 13:09:53 skomentuj motocykle

Jonathan Rea | fot. Kawasaki

Świeżo koronowany mistrz WSBK 2018 - Jonathan Rea wybiera się do Argentyny bez żadnych danych o ustawieniach odpowiednich dla toru San Juan, ale potraktuje najbliższą rundę cyklu, jak każdy inny weekend wyścigowy.

Rea przystępuje do przedostatniej rundy WSBK 2018 już jako czterokrotny mistrz świata. Będzie jednak atakował, tak jak zawsze.

- Jestem bardzo podekscytowany, po pierwsze, że jadę na nowy tor oraz dlatego, że pierwszy raz odwiedzam Amerykę Południową. To świetne dla mistrzostw i fajnie, że wraz z WSBK odwiedzamy nowy kraj - powiedział Rea.

- Od czasu Magny Cours nie miałem zbyt wiele czasu na posmakowanie zwycięstwa w mistrzostwach, ale jestem bardzo szczęśliwy i dumny z naszych wysiłków w tym sezonie. Jednak mistrzostwa jeszcze się nie skończyły i będę atakował w ten weekend wyścigowy, jak w każdy inny.

- Nie będziemy mieli zbyt wielu danych a temat ustawień, więc rozpoczniemy pierwszy trening z czystą kartką papieru. Na szczęście nasza Ninja ZX-10RR ma doskonałą bazę, więc to do mnie należy jak najszybsza nauka toru. Nie mogę doczekać się spotkania z argentyńskimi kibicami – podsumował.