Pirelli zostaje w MOTUL FIM Superbike

pią, 29 września 2017 godz. 10:48:45 skomentuj motocykle
Tagi: wsbk

fot. Pirelli

Firma Pirelli została potwierdzona przez Dorna jako oficjalny dostawca opon wszystkich klas Mistrzostw Świata MOTUL FIM Superbike na sezony 2019 i 2020.

Włoska firma oponiarska, w porozumieniu z Dorna, promotorem i organizatorem mistrzostw świata oraz z Międzynarodową Federacją Motocyklową FIM rozszerzyła, zgodnie z warunkami umownymi, obowiązujące porozumienie w sprawie dostaw, które wygasa w 2018 r., na dwa kolejne sezony.

Współpraca Pirelli z WSBK trwa nieprzerwanie już od 2004 roku.

- Jesteśmy historycznie silną marką, która ma sport w DNA. W tym roku obchodziliśmy 110-lecie działalności w motorsporcie, a to przedłużenie współpracy jest silnym znakiem kontynuowanej przez nas strategii biznesowej, która umożliwiła naszej firmie stanie się punktem odniesienia w wyścigach. Przede wszystkim w segmencie opon wyścigowych i opon supersport i z dużym powodzeniem zarówno w zakresie rozwoju, jak i sprzedaży w całej gamie. Więź pomiędzy Pirelli a Mistrzostwami Świata FIM Superbike zawsze była solidna. Przez lata zdecydowanie przyczyniliśmy się do rozwoju tych mistrzostw, a jednocześnie dzięki naszemu udziałowi udało nam się opracować udane produkty, które uczyniliśmy dostępnymi dla wszystkich motocyklistów. Teraz myślimy o przyszłości, będziemy współpracować z Dorna nad rozwojem mistrzostw, a w szczególności nad nową klasą Supersport 300, bo dzisiejsi młodzi kierowcy będą przyszłymi bohaterami jutrzejszych Mistrzostw Świata Superbike - powiedział Giorgio Barbier, Dyrektor ds. wyścigowych aktywności motocyklowych w firmie Pirelli.