Petrucci partnerem Dovizioso

śro, 6 czerwca 2018 godz. 11:53:33 skomentuj motocykle

Danilo Petrucci

Zgodnie ze wczorajszymi doniesieniami, Ducati Corse potwierdziło dzisiaj osiągnięcie porozumienia z Danilo Petruccim. 27-latek przejdzie do fabrycznego zespołu w MotoGP od sezonu 2019.

Włoch, który obecnie jeździ w królewskiej klasie w ekipie Pramac Racing Team, będzie partnerem Andrei Dovizioso, który niedawno został potwierdzony na kolejne dwa sezony.

Dovizioso & Petrucci- Nie trzeba dodawać, że dla mnie bycie częścią fabrycznego zespołu to spełnienie marzeń - powiedział Danilo Petrucci. - To wielki zaszczyt zostać oficjalnym zawodnikiem Ducati, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto zaczynał pracę w Ducati jako tester motocykli produkcyjnych.
- Przede wszystkim podziękowania dla Paolo Campinoti i Francesco Guidotti, którzy cztery lata temu dali mi szansę ścigania się na Ducati w zespole Pramac. Bez nich to wszystko byłoby niemożliwe - dodał. - Dziękuję także menadżerom Ducati i Ducati Corse - Claudio Domenicali, Gigi Dall'Igna i Paolo Ciabatti - którzy docenili mnie jako osobę, a później jako zawodnika i nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowej przygody w zespole fabrycznym. Teraz chcę zakończyć sezon w pierwszej piątce, a następnie rozpocząć nowy z zespołem Ducati.