Petrucci liczy na dobrą współpracę z Dovizioso

czw, 13 grudnia 2018 godz. 13:52:17 skomentuj motocykle

Danilo Petrucci

Nowy fabryczny zawodnik Ducati MotoGP - Danilo Petrucci chce uniknąć napiętych relacji, jakie miał jego poprzednik Jorge Lorenzo z Andreą Dovizioso.

Petrucci awansował z satelickiej ekipy Pramac w miejsce Hiszpana, który podpisał kontrakt z Hondą. Za sobą ma już pierwsze testy, w Walencji i na Jerez.

Natomiast drugi rok partnerstwa Dovizoso-Lorenzo charakteryzował się częstymi kłótniami i wzajemnymi atakami. Lorenzo odgrażał się w mediach społecznościowych Włochowi za komentarze dotyczące jego nieobecności w wyścigach, które były spowodowane kontuzjami.

Petrucci jest zdeterminowany, by uniknąć powtórki takich sytuacji.

- Dovi i ja jesteśmy przyjaciółmi i bardzo go szanuję, tak prywatnie - powiedział Petrucci dla motorsport.com. - Jako zawodnik szanuję go jeszcze bardziej, ponieważ widząc jego dane, robi rzeczy, które chciałbym naśladować.

- Tej zimy trenujemy razem. Rozmawiamy otwarcie i chcemy uniknąć wrogiego nastawienia. Chcemy wspólnej pracy w garażu i panuje atmosfera dużego spokoju. Często przychodzi na moją stronę boksu, a ja na jego - kontynuował.

- Jestem dumny, że mogę podać pomocną dłoń. On potrzebuje silnego zawodnika obok siebie, aby być konkurencyjnym – dodał.

Podczas pierwszego dnia testów w Jerez Petrucci był najszybszy, za sobą zostawił Doviego.