Pedrosa kończy karierę

czw, 12 lipca 2018 godz. 17:07:28 skomentuj motocykle

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa po sezonie 2018 kończy karierę w MotoGP. O swojej decyzji poinformował podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej przed Grand Prix Niemiec.

Kataloński zawodnik jest częścią składu Repsol Honda od 2006 roku. Od przyszłego sezonu jego miejsce  w fabrycznej ekipie zajmie Jorge Lorenzo.

Bez dostępnych opcji fabrycznych, sugerowano, że Pedrosa trafi do satelickiej ekipy Yamahy – SIC Racing. Jednak zamiast tego poinformował o zakończeniu startów w królewskiej klasie.

- To jest decyzja, o której myślałem od dłuższego czasu. Była trudna, ponieważ kocham ten sport - powiedział Pedrosa. - Pomimo dobrych możliwości do dalszych startów, czuję, że nie prowadzę tak intensywnego życia wyścigowego i mam teraz inne priorytety.

W 2003 roku zdobył tytuł w 125cm3, przez kolejne dwa lata był niepokonany w 250 cm3.

W MotoGP wygrywał 31 razy i 112 razy gościł na podium. W MotoGP nie zdobył mistrzostwa. Trzykrotnie był drugi, w 2007 roku za Casey’em Stonerem, a w sezonach 2010 i 2012 za Jorge Lorenzo. W 2013 roku z walki o tytuł wykluczyła go kontuzja

Obecny sezon jest jego najgorszym w karierze. Po ośmiu wyścigach zajmuje dopiero dwunaste miejsce.

Pomógł jednak Hondzie w zdobyciu siedmiu mistrzowskich tytułów kategorii producentów, a fabryczna ekipa Repsol Honda triumfowała z nim sześć razy w klasyfikacji zespołowej.