Opinie po testach MotoGP w Katarze

pon, 13 marca 2017 godz. 11:15:52 skomentuj motocykle

Maverick Vinales

MAVERICK VINALES: - Jestem bardzo zadowolony. Zrobiliśmy kolejny krok naprzód z motocyklem i czuję się komfortowo. Jesteśmy nawet zadowoleni z tempa wyścigowego. Czuję, że wciąż może być lepiej z elektroniką, na czym można zyskać kilka dziesiątych, więc jest jeszcze miejsce na poprawę. Z pewnością to jeszcze nie jest limit motocykla. Jeśli zrobimy to samo podczas grand prix, co na testach, będziemy walczyli o zwycięstwo. Mamy dobry pakiet i dobrze czuję się na motocyklu. Jestem w dobrej formie.

VALENTINO ROSSI: - W niedzielę było trudniej w porównaniu do soboty. Zaczęliśmy z tym samym motocyklem, kontynuując nasz program, ale brakowało wyczucia i prędkości. Wygląda na to, że zmienił się trochę stan toru i nie mogliśmy się poprawić. Myślę, że nadal nie jesteśmy gotowi. Nie wiemy w stu procentach jak doprowadzić motocykl do optymalnej pracy. Trochę się obawiamy, ponieważ na koniec oczekiwaliśmy dobrych okrążeń. Teraz porozmawiamy i postaramy się być mocniejsi na pierwszy wyścig. Liczę, że będę szybszy i konkurencyjny.

Andrea Iannone

ANDREA IANNONE: - W niedzielę było podobnie jak podczas pozostałych dwóch dni. Nie jestem ani zbyt szczęśliwy, ani zbyt smutny. Najważniejsze jest to, że z każdym dniem uczyliśmy się więcej. Na koniec podczas trzech okrążeń dużo się poprawiliśmy, jeżdżąc 1:55 i mieliśmy impuls, który pomógł nam w zrozumieniu, gdzie podążać. Uwzględniając tempo 1:55, to nie byliśmy w stanie tego osiągnąć podczas całych testów, więc jestem chociaż trochę zadowolony. Nadal mieliśmy chattering, szczególnie w szóstym zakręcie, gdzie nie mogłem wjechać i zwolnić, tak jak bym chciał. Poprawiliśmy się jednak i to jest najważniejsze. Przede wszystkim poczułem się pewniej podczas hamowania, czego nie mogłem zrobić wcześniej.

ALEX RINS: - Prawda jest taka, że jestem zadowolony z tego, jak poszły trzy dni testów w Katarze. Kiedy mieliśmy problemy, wiedzieliśmy, jak się z nimi uporać i pociągnąć sprawy do przodu. Przez pierwsze dwa dni staraliśmy się rozwijać motocykl i poprawiać tempo wyścigowe. Trzeci dzień pozwolił nam na krok naprzód, nie tylko na pojedynczym kółku, ale też pod kątem tempa wyścigu. Jesteśmy dość zadowoleni z wyników. Przed wyścigiem czeka nas jeszcze trochę pracy, ale przynajmniej wiemy już jaką drogą podążać. Testy przed sezonem ogólnie poszły dobrze.

Marc Marquez

MARC MARQUEZ: - Jestem zadowolony z tempa, jakie byliśmy w stanie utrzymać, ale to nie był dla nas najlepszy sprawdzian przed sezonem. Trzy razy rozbiłem się (w niedzielę). Pierwszy raz na samym początku, ponieważ motocykl kołysał się w czwartym zakręcie i późno zahamowałem. Potem wieczorem dwa razy straciłem przód i szczególnie podczas symulacji wyścigu to był mój błąd. Jednak, kiedy zalicza się długi przejazd, trzeba przycisnąć, w przeciwnym razie nie poznasz swojego położenia. W każdym razie lepiej, że to się dzieje teraz, podczas testów i obyśmy,  kiedy wrócimy tu na wyścig, poradzili sobie lepiej. Jak mówię, nasz rytm jest dobry, tylko Maverick Vinales jest szybszy od pozostałych. Gdybyśmy ścigali się jutro, możemy powalczyć o podium.

DANI PEDROSA: - To był pozytywny dzień. Mieliśmy kilka rzeczy do uporządkowania po sobocie i krok po kroku poprawialiśmy nasze wyczucie, czasy okrążeń oraz rytm. Wciąż mamy pracę do wykonania, ale czujemy się pewnie i to było pozytywne zakończenie testów. Ten tor nie jest jednym z moich ulubionych, ale zespół wykonał świetną pracę. Jestem w lepszej kondycji niż w zeszłym roku i postaramy się dodać to do motywacji na pierwsze grand prix.

Andrea Dovizioso

ANDREA DOVIZIOSO: - Te trzy dni testów na Losail były interesujące, ponieważ każdego dnia panowały inne warunki na torze i przyczepność, co było bardzo przydatne w przygotowaniu do wyścigu. Pojechaliśmy mocno, ale nie jestem do końca zadowolony ze swojego tempa wyścigowego, które pomimo tego, że jest dobre, jest niewystarczające, ponieważ Vinales jest bardzo szybki. W każdym razie dużo pracowaliśmy i potwierdziliśmy wiele rzeczy, więc czuję się pewnie przed pierwszą rundą sezonu.

JORGE LORENZO: - Niedziela była o wiele bardziej pozytywna nie pierwsze dwa dni. Ogólnie wszystko poszło bardzo dobrze i osiągnąłem moją najlepszą pozycję podczas trzech oficjalnych sesji testowych. Podnieśliśmy tempo i wykręciliśmy kilka dobrych czasów, ale wciąż musimy popracować nad tempem wyścigowym, a mając na względzie grand prix, zdecydować z jakich skorzystamy opon. Mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale na tym torze myślę, że stać nas na dobry wynik.