Grand Prix Wielkiej Brytanii 2017 - Opinie po GP Wielkiej Brytanii

pon, 28 sierpnia 2017 godz. 08:35:54 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso

ANDREA DOVIZIOSO: - Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, czwartego w tym roku, ponieważ każdy wyścig, który wygrywamy, jest inny, co oznacza, że naprawdę jesteśmy mocni i walczymy o mistrzostwo. Było ciężko, ponieważ wszyscy nasi rywale byli w czołówce. Marquez miał pecha, ale my pojechaliśmy perfekcyjny wyścig, choć prawdopodobnie nie byliśmy najszybsi. Praca wykonana w ten weekend była doskonała, podobnie jak moja strategia podczas wyścigu. W tym roku każdy wyścig to inna historia i opony zawsze są kluczowym czynnikiem, ale skupiamy się na naszej pracy, która przynosi efekty.

MAVERICK VINALES: - Było ciężko, ale dobrze sobie poradziliśmy z wyścigiem, zwłaszcza z elektroniką. Byliśmy mocni we wszystkich obszarach. Uważam, że wykonaliśmy dobrą pracę. W ten weekend wróciliśmy, czując się silnymi. Byliśmy najszybsi na ostatnich okrążeniach. Postaramy się być jeszcze mocniejsi w kolejnych wyścigach. Wiedziałem, że podczas ostatnich okrążeń mój motocykl spisywał się naprawdę dobrze. Starałem się utrzymać tempo i koncentrację, oszczędzając opony do samego końca. Z pewnością, jechałem dobre kółka na początku, ale potem opona straciła sporo ze swoich osiągów. Postanowiłem odpuścić na początku i przycisnąć na koniec, dlatego taki wynik. Doganiałem Doviego na ostatnim okrążeniu i dawałem z siebie wszystko. Na ostatnim kółku pojechałem jedno ze swoich najlepszych okrążeń. Dałem z siebie wszystko, aby go dogonić, ale drugie miejsce to było wszystko, co mogliśmy osiągnąć.

VALENTINO ROSSI: - Jestem zadowolony, to był dla mnie świetny wyścig. Pojechałem naprawdę dobrze po świetnym starcie i utrzymywałem się z przodu, nie popełniając błędów. Myślę, że to był dobry sposób na celebrowanie mojego 300-setnego wyścigu w MotoGP w królewskiej klasie. Było trochę frustracji, bo na ostatnich okrążeniach miałem degradację tylnej opony, ale myślę, że w ten weekend sporo się poprawiliśmy. Nadal nie jesteśmy na czele i musimy być jeszcze lepsi jeśli chcemy wygrać. To był jednak dobry weekend.