Grand Prix Japonii 2017 - Opinie po GP Japonii

nie, 15 października 2017 godz. 18:23:57 skomentuj motocykle

fot. Ducati

ANDREA DOVIZIOSO: - To był trudny wyścig, ponieważ na początku była mała przyczepność i nie miałem dobrego wyczucia motocykla, ale nigdy nie rezygnowałem. Marc był naprawdę szybki i cisnął do końca, ale było kilka miejsc, w których mogłem zaatakować, a do tego on popełnił mały błąd na ostatnim okrążeniu, dzięki czemu go dogoniłem i zaatakowałem w jedenastym zakręcie. Wiedziałem, że będzie próbował minąć mnie w dwóch ostatnich zakrętach, ale byłem przygotowany. Zwycięstwo tutaj było konieczne i cieszę się ze względu na cały zespół i kwestię mistrzostwa.

MARC MARQUEZ: - Oczywiście dawałem z siebie wszystko i jechałem na sto procent, walcząc do ostatniego okrążenia. To był niesamowity wyścig z dwoma zawodnikami rywalizującymi o mistrzostwo.  Dzisiaj było dużo wody na torze i z jakiegoś powodu miałem więcej problemów niż się spodziewałem. Próbowałem cisnąć, ale Andrea również był bardzo szybki przez cały wyścig. Kiedy rozpocząłem ostatnie okrążenie, wiedziałem, że mam bardzo małą przewagę, a potem popełniłem mały błąd w ósmym zakręcie, który tak naprawdę okazał się duży, a on mnie dogonił. Po tym, jak mnie minął, był mocny na hamowaniach i nie mogłem go dogonić. W ostatnim zakręcie znów spróbowałem, ale nie dałem rady go wyprzedzić. Pojechał świetny wyścig i wygrał, ale ja jestem zadowolony z naszego rezultatu, ponieważ spodziewałem się, że będzie tu szybki.

DANILO PETRUCCI: - To był nadzwyczajny wyścig. Po Mugello to podium czyni mnie szczęśliwszym. Starałem się cisnąć od pierwszych okrążeń i kiedy byłem z przodu z dobrą przewagą, myślałem, że to może zakończyć się moim pierwszym zwycięstwem. Jednak Dovi i Marc byli szybsi. Fajnie było jechać za nimi widząc tę walkę. Dziękuję zespołowi za ich wspaniała pracę. To dla nas wspaniała chwila.