Grand Prix Francji 2018 - Opinie po GP Francji

nie, 20 maja 2018 godz. 19:12:44 skomentuj motocykle
Tagi: motogp

Marc Marquez

MARC MARQUEZ: - Jestem szczególnie zadowolony ze zwycięstwa w Le Mans, ponieważ dla nas to jeden z najtrudniejszych torów. Dzisiaj byłem jedynym na twardej tylnej oponie, co nieco zmieniło moje podejście do wyścigu, ponieważ wiedziałem, że potrzebuję trochę więcej czasu na osiągnięcie odpowiedniej temperatury. Podczas rozgrzewki miałem okazję sprawdzić, czy gdy opona będzie już gotowa, będzie miała równe osiągi i zachowa bardzo dobry rytm. Szczerze mówiąc na początku wyścigu było trochę trudniej. Zarco miał ze mną kontakt w drugim zakręcie i pojechałem trochę szeroko, potem Iannone rozbił się i prawie mnie uderzył, więc straciłem wiele pozycji. Zdecydowałem się uspokoić na chwilę. Kiedy widziałem, że Dovi i Johann wypadli, moje podejście znów się zmieniło. W pewnym momencie miałem duży moment w trzecim zakręcie, gdzie zaliczyłem wywrotkę w trzecim treningu.  Dlatego jechałem tam ostrożnie. Obecnie doświadczam słodkiego okresu z moim motocyklem, dzięki czemu pracuje się lepiej. Nie jest łatwiej, ale bardziej naturalnie. Oczywiście to długi sezon i nie wszystkie wyścigi będą takie same. Muszę spróbować utrzymać tempo.

DANILO PETRUCCI:  - To była wspaniała niedziela. Nie miałem dobrego startu, ale utrzymałem się za czołówką od pierwszego okrążenia. Miałem dobre tempo i czułem się pewnie. Świetnie się spisaliśmy w ten weekend. Cieszę się również, że zapewniłem zespołowi ogromną satysfakcję. Do zobaczenia w Mugello.

VALENTINO ROSSI: - Od wczoraj dobrze pracowaliśmy. Po kwalifikacjach czułem się dość pesymistycznie, ale wprowadziliśmy dwie czy trzy modyfikacje w balansie motocykla, co dało mi większą przyczepność. Podczas porannej rozgrzewki nie było źle. Pomyślałem, że to będzie dobry wyścig, jednak start z trzeciego rzędu zawsze jest trudny. Trzeba zachować koncentrację, ale miałem dobry start i już od pierwszego okrążenia mogłem wyprzedzać, jechałem we właściwej grupie. Po tym kółku miałem dobre czasy i tempo, to ważne. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali mocną pracę, jak dzisiaj, w celu dalszej poprawy motocykla.