Chang International 2018 - Opinie po Buriram

nie, 25 marca 2018 godz. 19:52:36 skomentuj motocykle

Chaz Davies

CHAZ DAVIES: - To był fantastyczny wyścig, coś wyjątkowego. Jestem szczęśliwy z tego zwycięstwa. W Buriram zawsze mieliśmy problemy w przeszłości. To był długi proces, aby dojść do pozycji pozwalającej na wygraną. Dziękuję całemu zespołowi, ponieważ dał mi świetny motocykl. Panigale R spisywało się naprawdę dobrze. Znaleźliśmy trochę więcej regularności i mogłem bardziej dostosować się do motocykla. Nasz pakiet jest konkurencyjny, ale w Europie wszystko zaczyna się od zera. Nie mogę doczekać się Aragonii.

Pata Yamaha

MICHAEL VAN DER MARK: - Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. W sobotę nie byłem usatysfakcjonowany z wyścigu, ponieważ miałem sporo problemów. Dzisiaj rano zmieniliśmy motocykl, ale nie czułem poprawy, więc zaryzykowaliśmy z ustawieniami z piątku. Zmieniliśmy przednią oponę, co trochę pomogło. Byłem szybki po starcie, miałem fajną walkę z Alexem, potem z Chazem Daviesem, który mnie wyprzedził. Starałem się za nim utrzymać przez dłuższy czas, ale był nieco szybszy ode mnie w niektórych sektorach. Drugie miejsce po wczorajszych wynikach i po Phillip Island, było naprawdę pozytywne. Jechałem na limicie, ale był dużo większy niż wczoraj. W Aragonii to będzie kompletnie zupełnie inny tor i ciekawie będzie zobaczyć, jak radzi sobie tam R1. Jest jeszcze kilka rzeczy, które chcę poprawić.

ALEX LOWES: - To było wspaniałe zakończenie weekendu i fantastycznie dla zespołu Pata Yamaha, że razem z Michaelem byliśmy na podium. Szczerze mówiąc, byłem trochę sfrustrowany, bo przez pierwsze dziesięć lub jedenaście okrążeń byłem zbyt wolny. Wyprzedził  mnie Michael i nie byłem w stanie utrzymać się za nim. To frustrujące, bo to podobna sytuacja do tej z wczoraj. Michael był naprawdę mocny, więc może coś lepiej robił ode mnie i znalazł lepsze ustawienia. Wykonał świetną pracę i musze spróbować nauczyć się tego. Czuję się dobrze w końcowej części wyścigu, we wszystkich sesjach na używanych oponach byłem mocny. Kiedy wyścig jest zacięty, wszyscy jadą blisko siebie i walczymy. Naprawdę cieszę się z tego, to jest najważniejsze. Jeśli dobrze się bawisz, wszyscy chcą to oglądać. Przed Aragonią mamy kilka rzeczy do nadrobienia, szczególnie jeśli chodzi o moje odczucia na motocyklu z pełnym bakiem paliwa.